Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2274
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu odebrał nagrodę „SILESIA”

Wiadomości: Legnica
Wtorek, 16 października 2012, 11:28
Aktualizacja: 15:21
Autor: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu/red.
Fot. Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
15 października w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy podczas Uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wręczono Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu – Zbigniew Prażmowski odebrał Dolnośląską Nagrodę Kulturalną „SILESIA" za szczególny wkład Teatru w rozwój dolnośląskiej kultury w 2012 roku.

Nagroda przyznawana jest przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego od 2008 roku jako wyraz szczególnego uznania dla osób i instytucji, których działania i inicjatywy w nadzwyczajny sposób wzbogacają regionalną spuściznę kulturalną, która doceniana jest zarówno w kraju, jak i za granicą.

Nagrody „SILESIA” powędrowały również do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze oraz do Mieczysława Piotrowskiego „Ducina”. Wśród tegorocznych laureatów Nagród Marszałka Województwa Dolnośląskiego natomiast znaleźli się m.in.: Kinga Preis, Robert Gonera, Maciej Masztalski, Jerzy Starzyński i prof. Jan Szopa – Skórkowski.

Dodatkowo, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, statuetki WENA z rąk wicemarszałka Radosława Mołonia otrzymali:

• Robert Gonera – aktor teatralny i filmowy, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów INTERSCENARIO we Wrocławiu.
• Maciej Masztalski - reżyser teatralny, dyrektor artystyczny wrocławskiego Teatru Ad Spectatores.
• Aleksander Czajkowski – artysta muzyk z Wałbrzycha, Współzałożyciel Orkiestry Symfonicznej, założyciel zespołów kameralnych.
• Anna Proszkowska – aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, wybitna lalkarka, reżyser i pedagog.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group