Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4634
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na III Festiwal małych Prapremier

Sobota, 9 września 2017, 6:35
Autor: red
Wałbrzych: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na III Festiwal małych Prapremier
Fot. organizatorzy
Już wkrótce na deskach wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu zobaczymy spektakle z Warszawy, Białegostoku, Wrocławia, Rzeszowa, Torunia, Łodzi, Szczecina i Poznania.

Tegoroczna edycja Festiwalu małych Prapremier to aż 14 spektakli, 14 działań warsztatowych, 3 czytania performatywne, koncert i wykład.

III Festiwal małych Prapremier to jedyny na teatralnej mapie Polski festiwal, prezentujący wyłącznie prapremierowe spektakle teatrów dla dzieci i młodzieży. Głównym założeniem Festiwalu jest otwarcie się na młodego widza oraz integracja z nim poprzez prezentację spektakli, uczestnictwo w czytaniach nowej dramaturgii oraz warsztatach teatralnych prowadzonych przez pedagogów teatru.

Ważnym elementem Festiwalu będą pospektaklowe dyskusje panelowe z udziałem twórców i publiczności, które mają w znaczny sposób przyczynić się do integracji środowiska teatralnego z widzami, pobudzać do interesujących poszukiwań repertuarowych oraz innowacyjnych rozwiązań inscenizacyjnych.

III FmP dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017 oraz Gminy Wałbrzych.

BILETY NA SPEKTAKLE - 14 zł. WARSZTATY - wstęp wolny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wejściówki do odbioru w Biurze Organizacji Widowni - tel.  74 666 73 40.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group