Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3358
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teatr to nie tylko scena

Środa, 14 września 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:30
Autor: Sven
Wałbrzych: Teatr to nie tylko scena
Fot. użyczone
Projekcje filmowe, sesje muzyczne i spotkania literackie proponuje w tym sezonie artystycznym wałbrzyski Teatr Dramatyczny.

Wspomniane działania artystyczne będą uzupełnieniem repertuaru teatralnego. W cyklu „Dzięki bogu już czwartek” będziemy mieć do wyboru ponad dwadzieścia filmów, dziewięć prezentacji muzycznych i dwa spotkania literackie.

Każdy miesiąc jest odrębnym cyklem opatrzonym konkretnym tytułem: wrzesień - o życiu, październik – o świecie, listopad - o miłości, grudzień – o przeszłości, styczeń – o przyszłości, luty – o muzyce, marzec – o sztuce, kwiecień – o śmiechu, maj – o seksie, czerwiec – o wyobraźni.

We wrześniu pozostały jeszcze dwie czwartkowe imprezy. Już jutro, 15 września, o godzinie 17:00 rozpocznie się projekcja filmu „Transamerica” amerykańskiego reżysera Duncana Tuckera. W rolach głównych występują: Felicity Hoffman jako Bree (znana z serialu „Gotowe na wszystko”) oraz Kevin Zegers jako Toby.

Bree to mieszkający w Los Angeles transseksualista zbierający pieniądze na ostatnią operację, która ostatecznie spowoduje, że będzie kobietą. Toby to młody chłopak, który popadł w konflikt z prawem i siedzi w nowojorskim więzieniu. Jego najważniejszym życiowym celem jest odnalezienie ojca. W końcu dzwoni do niego. Bree przyjeżdża do Nowego Jorku, zabiera Toby’ego z więzienia, ale nie mówi, kim jest. Toby, zadowolony z uwolnienia myśli, że Bree to misjonarka, mająca na celu jego nawrócenie. Bree, który domyśla się, że chłopak jest jego synem, nie ma jednak zamiaru rezygnować ze swoich życiowych planów. Obaj jednak mają zamiar dostać się do Los Angeles. Rozpoczynają więc wspólną podróż przez Amerykę…

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group