Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3476
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Teatr w Czarnym Borze? A czemu nie?

Niedziela, 31 marca 2019, 6:39
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Teatr w Czarnym Borze? A czemu nie?
Fot. użyczone
W Centrum Biblioteczno–Kulturalnym w Czarnym Borze w marcu br. rozpoczęła działalność dziecięca oraz młodzieżowa grupa teatralna. Zajęcia prowadzi Katarzyna Bernaś – wieloletni instruktor teatralny.

Katarzyna Bernaś z wykształcenia pedagog - terapeuta oraz animator kultury z dyplomem z reżyserii teatru dziecięcego, wieloletni opiekun grup teatralnych Trele Morele z Boguszowa-Gorc, Burza z Kamiennej Góry, Figa z Makiem z Wałbrzycha, z którymi wielokrotnie sięgała po mistrzowskie laury festiwali o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim i regionalnym (łącznie w dorobku artystycznym około 70 nagród instruktorskich oraz za reżyserię).

Jak się okazuje chętnych do scenicznych zmagań z doświadczonym instruktorem nie brakuje, bowiem w teatralne szranki czarnoborskiej placówki stanęło blisko 40 młodych artystów zarówno z Gminy Czarny Bór jak również z Boguszowa-Gorc. W ramach nowo powstałego teatru działają dwie grupy: dziecięca, skupiająca najmłodszych artystów (7-12 lat) oraz młodzieżowa (13-16 lat).

Młodzi adepci bawiąc się, pracują nad mową ciała, ruchem scenicznym, dykcją, poszukują nowych środków wyrazu i eksperymentują z wielofunkcyjnym wykorzystaniem rekwizytów. Bowiem podstawowym założeniem i celem działalności grupy jest rozwijanie wyobraźni twórczej poprzez zabawę w teatr. Członkowie grupy nie będą udawać aktorów - na scenie będą sobą – dziećmi, dla których teatr ma być frajdą i przyjemnością.

A jakie plany ma grupa na najbliższa miesiące? Praca warsztatowa, przygotowania do dwóch spektakli, teatralna frajda, a w przyszłości, scena, publiczność i festiwale…

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group