Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4200
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teatralny spacer

Czwartek, 24 czerwca 2021, 7:44
Aktualizacja: 11:45
Autor: red
Wałbrzych: Teatralny spacer
Fot. organizatorzy
Już w tę niedzielę Teatralny Spacer po Wałbrzychu!

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na spacer zorganizowany wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W ramach projektu Instytutu Teatralnego: Spacerownik Teatralny organizujemy spacer pod hasłem: "Brak i obecność. Sceny z Waldenburga i Wałbrzycha" poprowadzony przez Huberta Michalaka.

Od 2015 Instytut Teatralny organizuje spacery teatralne w całej Polsce.

Wszystkie do dzisiaj stworzone i poprowadzone trasy można zobaczyć (i o teatralnych miejscach przeczytać) na stronie projektu: www.spacerownikteatralny.pl

Tym razem spacer odbędzie się w Wałbrzychu.

Start: 27.06. / niedziela / 16:00 / Rynek 5, uczestnictwo jest darmowe.

Spacerowicze będą mogli dowiedzieć się ciekawostek o miejscach, gdzie obecnie, ale przede wszystkim w przeszłości, mieściły się wałbrzyskie ośrodki kulturalne. Wiecie, gdzie swoją siedzibę miał Teatrzyk Kukiełek po II Wojnie Światowej? Albo która sala kinowo-teatralna mogła pomieścić łącznie 1803 osoby? Przyjdźcie!

Hubert Michalak, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (dramatologia), doktorant Uniwersytetu Opolskiego, dwukrotny stypendysta MKiDN, stypendysta projektu Dorman. Ur. 1983. Archiwum otwarte, dramatopisarz, performer, recenzent, nałogowy czytelnik.
Dodatkowo uczestników zaprosimy na spektakl, który odbędzie się po spacerze, o godz. 18 – „RZYWOT. Część pierwsza: rozpadająca się biografia” w reż. Seba Majewskiego. Bilety dla spacerowiczów w promocyjnej cenie 20 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
2
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group