Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4359
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tematem – transport publiczny

Poniedziałek, 22 lutego 2021, 10:20
Aktualizacja: 13:29
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Tematem – transport publiczny
Fot. archiwum
Prezydent Roman Szełemej powołał dwa zespoły, które mają za zadanie przygotować strategię funkcjonowania transportu publicznego po zakończeniu prac związanych z budową obwodnicy Wałbrzycha.

Prezydent powołał do życia Miejski Zespół Zadaniowy ds. Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) w związku z budową obwodnicy Miasta Wałbrzycha. Zespół w składzie: Ryszard Błażnik – Kierownik Centrum Sterowania Ruchem i Monitoringu Wizyjnego - przewodniczący, Krzysztof Kida – Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu - członek, Krzysztof Fila – Kierownik Biura Transportu i Ruchu Drogowego - członek, Maciej Cisek – Biuro Informatyki - członek mają za zadanie:

1. Ustalić możliwości, warunki i terminy włączenia obwodnicy wraz z nowo powstałymi skrzyżowaniami do Systemu ITS.
2. Przygotować niezbędną dokumentację dot. danych umożliwiających włączenie skrzyżowań obwodnicy do Systemu ITS.
3. Opracować wykaz elementów ITS i SC usprawniających ruch i bezpieczeństwo na Obwodnicy.
4. Ustalić terminy i możliwości wybudowania zaplanowanych elementów ITS i SC na Obwodnicy.
5. Zaplanować terminy i harmonogram rozbudowy ITS na Obwodnicy.

Powołany przez prezydenta Miejski Zespół Zadaniowy ds. określenia kształtu i formy transportu publicznego w związku z budową obwodnicy Miasta Wałbrzycha w składzie: Bogusław Rogiński – Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta – przewodniczący, Andrzej Welc - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta - członek, Karol Zaremba - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta - członek, Mariusz Kacała – Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu - członek, Krzysztof Fila – Kierownik Biura Transportu i Ruchu Drogowego - członek, Stella Witkowska – Biuro Transportu i Ruchu Drogowego – członek, Agnieszka Plesner - Biuro Zamówień Publicznych - członek, Kazimierz Nowak – Komendant Straży Miejskiej – członek, Ryszard Błażnik – Kierownik Centrum Sterowania Ruchem i Monitoringu Wizyjnego, Robert Szymala – Urbanista Miejski - członek, Wiesław Sójka – Kierownik Biura Środowiska i Klimatu - członek, Andrzej Kosiór – Kierownik Biura Zarządzania Strategicznego, Nadzoru Właścicielskiego, Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego – członek będzie mieć tymczasem za zadanie:

1. Wypracować założenia do planu transportowego dla Gminy Wałbrzych oraz dla linii komunikacyjnych przebiegających przez Gminy, z którymi Gmina Wałbrzych zawarła porozumienia w zakresie lokalnego transportu zbiorowego z perspektywą do 2035 roku.
2. Analizować istniejący stan w aspekcie publicznego transportu zbiorowego z uwzględnieniem stopnia zurbanizowania i celów podróży, ciągów komunikacyjnych z wyróżnieniem ciągów, na których realizowany jest publiczny transport zbiorowy z oznaczeniem linii komunikacyjnych oraz węzłów przesiadkowych jak również z uwzględnieniem nowego układu drogowego w Wałbrzychu w związku z budową obwodnicy zachodniej.
3. Określić społeczne, gospodarcze i przestrzenne potrzeby rozwoju miasta i jego systemu transportu pod kątem potrzeb przewozowych.
4. Analizować powiązania publicznego transportu zbiorowego Wałbrzycha z gminami sąsiednimi.
5. Określić ogólne prognozy mobilności z uwzględnieniem podziału ruchu na środki podróżowania oraz prognozy potrzeb przewozowych z perspektywą do 2035 r. oraz określenie zasady prowadzenia polityki transportowej miasta Wałbrzycha i gmin współpracujących dla realizacji założeń rozwoju miasta.
6. Określić pożądane standardy usług przewozowych w perspektywie do 2035 roku z wyróżnieniem rodzaju środków transportu w oparciu o prognozę potrzeb przewozowych oraz kierunki rozwoju przestrzennego Wałbrzycha i gmin współpracujących:
a) podaż na ciągach komunikacyjnych,
b) węzły przesiadkowe i przystanki oraz stacje/przystanki kolejowe,
c) lokalizację pętli autobusowych,
d) proponowaną lokalizację elementów integracji publicznego transportu zbiorowego z innymi formami transportu.

Twoja reakcja na artykuł?

11
24%
Cieszy
24
52%
Hahaha
3
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
7%
Złości
5
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group