Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4489
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Ten projekt to strzał w "10"

Piątek, 8 grudnia 2023, 8:29
Autor: red
powiat wałbrzyski: Ten projekt to strzał w "10"
Fot. Gmina Mieroszów
Gminy Powiatu Wałbrzyskiego wspólnie realizują projekt edukacyjny!

24-25 listopada i 1-2 grudnia 2023 roku odbyły się wyjazdy dla młodzieży szkolnej w ramach tegorocznej edycji programu „Edukacja przez inspirację na lata 2019-2024”, w którym udział bierze 6 gmin Powiatu Wałbrzyskiego: Walim, Boguszów Gorce, Stare Bogaczowice, Mieroszów, Głuszyca i Szczawno Zdrój.

Program skierowany jest do uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej, którzy wyróżniają się wynikami w nauce, w sporcie, angażują się w przedsięwzięcia na rzecz szkoły lub lokalnej społeczności.

Pomysłodawcami projektu są Radni Powiatu Wałbrzyskiego Łukasz Kazek i Ewa Dorosz, wspierani przez Klub Radnych Powiatu Wałbrzyskiego „Dialog Współpraca Działanie”.

Przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków pochodzących z budżetu Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu - w tym roku była to kwota w wysokości 25.000 złotych, oraz z budżetów gmin biorących udział w projekcie, które dofinansowują projekt kwotą w wysokości 1.000 zł każda.

Podczas tegorocznej edycji 60 uczniów z gmin Powiatu Wałbrzyskiego odwiedziło stolicę Polski, Warszawę. Młodzież miała okazję zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego poznając historię II Wojny Światowej, obejrzeć z bliska murawę, szatnie, a nawet zasiąść w fotelu trenera na Stadionie Narodowym, poznać kulisy pracy dziennikarskiej w siedzibie TVN, a także odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy i Pałac Prezydencki. Przewodnikiem obu wycieczek był jeden z pomysłodawców projektu Łukasz Kazek – Radny Powiatu Wałbrzyskiego, dziennikarz, przewodnik i poszukiwacz.

Twoja reakcja na artykuł?

14
67%
Cieszy
3
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
2
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group