Szczawno-Zdrój: Tenisowe zmagania w Szczawnie–Zdroju

Czwartek, 16 czerwca 2011, 17:12
Aktualizacja: 17:15
Autor: MDvR
Przy okazji XXI Dni Szczawna Zdroju na lokalnym obiekcie przy ul. Ofiar Katynia odbyły się Tenisowe Otwarte Mistrzostwa Szczawna Zdroju. Turniej rozgrywany był w kategoriach Open, + 40 (oraz szczawieńscy ligowcy), a także w deblu, a ponieważ zawody były wpisane do ogólnopolskiego cyklu ATP na starcie nie zabrakło gości z różnych stron kraju.

W najbardziej prestiżowej kategorii open mężczyzn z numerem jeden rozstawiony był dobrze znany szczawieńskiej publiczności z poprzednich startów Wojciech Sawicki, aktualnie sklasyfikowany na piątej pozycji w kraju. W górnej części drabinki nie było niespodzianek, bo o finał zagrali Sawicki (Częstochowa) i Szemiot (Złotoryja), a zwycięsko wyszedł ten pierwszy wygrywając 4/6 6/2 10/5. Natomiast w dolnej części drabinki w półfinale znalazł się Juszczyk który w ćwierćfinale pokonał Radka Dzieło 6/4 6/1 oraz gospodarz Robert Kosiński który pokonał Tomasza Huszczo 4/6 7/5 10/5. Ostatecznie podczas meczu półfinałowego kontuzji doznał Juszczyk, który przy stanie 4/5 musiał przerwać spotkanie. W finale wystąpił więc Sawicki i Kosiński, gdzie po zaciętym spotkaniu 4/6 6/2 10/7 zwyciężył Kosiński.

W turnieju + 40 (oraz szczawieńscy ligowcy) zwyciężył Zbigniew Czech z Dzierżoniowa, obecnie klasyfikowany na miejscu nr 5 kraju w tej kategorii wiekowej pokonując Zdzisława Maciasa. Bardzo dobrze spisali się też szczawieńscy reprezentanci, bo na trzecim miejscu uplasował się znany z koszykarskich parkietów Marcin Kowalski a na czwartym Wojciech Kierepka. W grze podwójnej triumfowała para Łukasz Matusik/Artur Wąs. Rozgrywany był również turniej pocieszenia w którym zwyciężył Karol Serafin przed Kamilem Greckim.