Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3702
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: The Castle Run

Piątek, 1 lipca 2016, 13:49
Aktualizacja: 13:54
Autor: PAW
Wałbrzych: The Castle Run
Fot. organizatorzy
Do biegowego kalendarza swoich imprez warto dopisać datę 16 października.

Tego dnia odbędzie się pierwsza edycja The Castle Run (link do strony: http://thecastlerun.pl/) - biegu z przepięknym Zamkiem Książ w tle, któremu partneruje spółka Zamek Książ oraz Miasto Wałbrzych.

Zawodnicy wystartują z dziedzińca zamku i przemierzą 10 km odcinek przebiegający przez Książański Park Krajobrazowy. Średnio trudna trasa, na której nie zabraknie stromych podbiegów przechodzi m.in. przez charakterystyczne ruiny Starego Książa oraz przełomy Pełcznicy.
Promocja biegu jest oparta na historii największego, dolnośląskiego zabytku i ukazuje różne dzieje z życia zamku i tej okolicy. Każdy z uczestników w pakiecie startowym znajdzie ulgowy bilet umożliwiający zwiedzanie zamku, książęcych tarasów oraz palmiarni. Ponadto nagrodami dla 24 osób, które zdobędą miejsca na podium w swoich kategoriach są bilety na Nocne Zwiedzanie Zamku Książ i nie tylko.
- Brakowało nam imprezy biegowej na odcinku 10 km w naszym mieście, która dodatkowo eksponuje unikalne walory książańskiego parku oraz najpiękniejszego zabytku Wałbrzycha – mówi Mariusz Gawlik, dyrektor Wałbrzyskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjne „AQUA – ZDRÓJ”.

Organizatorzy dla uczestników mają do wyboru aż 3 opcje pakietów, zarówno z koszulką jak i bez z możliwością zamówienia pakietu nawet do domu! Każdy zawodnik po zakończonym biegu otrzyma niespotykany medal w kształcie klucza – tylko jeden z nich będzie pasował do tajemniczej kłódki otwierającej skrzynię skarbów.

Zapraszamy po szczegóły i do zapisów: www.thecastlerun.pl oraz na fanpage imprezy na Facebook: The Castle Run.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group