Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5505
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: To był udany zlot motocyklowy

Wtorek, 28 maja 2019, 8:29
Aktualizacja: 9:35
Autor: red
Wałbrzych: To był udany zlot motocyklowy
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną sobotę pasjonaci jednośladów wzięli udział w zorganizowanym przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu „Zlocie motocyklowym”. Na placu manewrowym przy ul. Wysockiego 28 na uczestników czekały zajęcia teoretyczne oraz praktyczne.

Zlot otworzyli Wicewojewoda Dolnośląski - Kamil Zieliński, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu - Mariusz Szmiel, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu - nadkom. Rafał Siczek oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu - kom. Damian Gawron.

Następnie policjanci ruchu drogowego oraz egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu przypomnieli wszystkim uczestnikom podstawowe zasady ruchu drogowego w zakresie jazdy motocyklami i motorowerami. Odbyła się również prelekcja z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym policjanci omówili zdarzenia z udziałem motocyklistów i to jak im zapobiegać. Posiadający uprawnienia ratownika medycznego funkcjonariusz prewencji wałbrzyskiej komendy przeprowadził natomiast pokaz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Punktem kulminacyjnym zlotu były zajęcia praktyczne związane z bezpiecznym panowaniem nad własnym motocyklem. Na placu manewrowym ochotnicy mogli wykonać podstawowe zadania obowiązujące na egzaminie państwowym na prawo jazdy w zakresie kategorii motocyklowych:
- jazda po łukach w kształcie cyfry „8”,
- slalom wolny,
- slalom szybki.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group