Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2862
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

To były na szczęście tylko ćwiczenia...

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Niedziela, 28 stycznia 2018, 14:30
Aktualizacja: 14:35
Autor: red
Fot. OSP Boguszów/facebook
W sobotni poranek po godz. 9:00 jednostka OSP Boguszów otrzymała wezwanie do pożaru mieszkania w budynku przy ul. Szkolnej 16.

Po dojeździe zastępu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono silne zadymienie w lokalu na parterze. Strażacy ubrani w aparaty udali się na przeszukanie pomieszczeń, skąd ewakuowali dwie osoby poszkodowane. W tym czasie druga rota ewakuowała osoby, które znajdowały się na zadymionej klatce schodowej. Po kilku minutach pożar został zlokalizowany i ugaszony, a pomieszczenia oddymione. Tak w skrócie wyglądały sobotnie ćwiczenia naszych strażaków. Oczywiście dym użyty do ćwiczeń był sztuczny i nie stwarzał zagrożenia.

Dzięki uprzejmości mieszkańców budynku strażacy mogli także przećwiczyć rozwinięcie na najwyższą kondygnacje (IV piętro) w różnych wariantach prowadzenia linii gaśniczej, w tym przy użyciu kasetonów wężowych. Bez wątpienia szeroka klatka w tego typu budynkach jest ułatwieniem dla strażaków, co daje możliwość szybkiego prowadzenia linii pomiędzy schodami.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group