Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2734
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: To już rok!

Poniedziałek, 7 października 2019, 11:56
Aktualizacja: Wtorek, 8 października 2019, 8:35
Autor: red
Wałbrzych: To już rok!
Fot. Zamek Książ/facebook
Dokładnie rok temu po raz pierwszy historii podziemia Zamku Książ zostały udostępnione do zwiedzania. Właśnie z tej okazji, 15 i 16 października, przygotowaliśmy dla turystów wyjątkowe atrakcje – zwiedzanie tuneli z wybitnymi znawcami tematyki, opowieść świadka, który pamięta czasy wojenne w Książu oraz specjalne nocne zwiedzanie w dniach 17 i 18 października.

Dokładnie rok temu po ponad 70 latach od zakończenia II wojny światowej podziemia Zamku Książ zostały udostępnione do zwiedzania. Właśnie z tej okazji, 15 i 16 października, przygotowano atrakcję specjalną - zwiedzanie tuneli z wybitnymi specjalistami, przed którymi te przestrzenie nie mają tajemnic. Goście, którzy odwiedzą w tych dniach Zamek Książ będą mieli możliwość wysłuchania nieznanych historii o podziemiach, a także dowiedzieć się o odkrycia z nimi związanymi w ostatnim czasie.

W tych dniach przewodnikami po podziemiach:

Andrzej Gaik - oficjalny rzecznik akcji poszukiwawczej „Złoty Pociąg”, która była prowadzona przy 65 kilometrze, przewodnik książański od kilkunastu lat, badacz tajemnic zamku.

Bogdan Rosicki - koordynator projektu uruchomienia podziemnej trasy turystycznej, przewodnik książański i specjalista ds. zamkowych podziemi.

W ramach wydarzenia „Podziemia VIP” mogą zakupić Państwo dwa rodzaje biletów:
- podziemia VIP - bilet normalny/ ulgowy - niech przygoda trwa dłużej! W ramach tego biletu zwiedzicie podziemia z naszymi specjalistami, a dodatkowo otrzymacie wyjątkowy pakiet: publikację "Podziemia Zamku Książ", magnes na lodówkę oraz notes z podziemiami. W przypadku biletów zakupionych online, gadżety będą do odbioru przy wejściu do podziemi. Cena: 45 zł/bilet normalny, 40 zł/bilet ulgowy
- podziemia - bilet normalny/ulgowy - w ramach tego biletu zwiedzicie podziemia z wybitnymi specjalistami. Cena: 29 zł/bilet normalny, 24 zł/bilet ulgowy

Bilety można zakupić poprzez oficjalny system sprzedaży online na www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl oraz w kasach w godzinach ich otwarcia.

„Wojna w Książu” - spotkanie z Doris Stempowską w ramach cyklu „O historii na żywo”

W środę, 16 października w ramach cyklu „O historii na żywo” organizowanego przez Zamek Książ w Wałbrzychu i Fundację Księżnej Daisy von Pless odbędzie się spotkanie z Panią Doris Stempowską. Emerytowana pracownica Polskiej Akademii Nauk spędziła wczesne dzieciństwo na terenie Książa, gdzie jej rodzice pracowali dla książęcej rodziny Hochbergów. Jako mała dziewczynka była świadkiem utworzenia przez nazistów na terenie książańskiego parku filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen oraz widziała więźniów, którzy jako pracownicy przymusowi drążyli w 1944 roku podziemia pod Książem. Prosimy o wcześniejsze awizacje w Punkcie Obsługi Klienta (pierwszeństwo mają osoby zaawizowane): tel. 74 66 43 834 / 872, e mail: zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl; info@ksiaz.walbrzych.pl . Ważne informacje! Parkingi przy zamku są płatne.

Ceny dla uczestników wydarzenia są następujące:
- parking przed budynkiem bramnym (P2) - 10 zł/auto osobowe
- parking na Parkingu Głównym (P1) - 5 zł / auto osobowe

Rocznica otwarcia podziemi - Podziemia nocą

Tylko 18 i 19 października w rocznicę otwarcia podziemi zamku uruchamiamy dodatkowe wejścia do podziemi! Zejdźcie na głębokość 50 metrów w niezwykłej wieczornej aurze i odkryjcie fascynującą historię książańskich tuneli.

Jaka jest historia i teorie o celu ich powstania? Jakimi metodami były drążone? Dlaczego powstał tak duży szyn na dziedzińcu i do nich prowadził? Czy to właśnie tam ukryto skarby zrabowane podczas II wojny? Podczas przejścia zobaczycie potężną wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra, całość została wzbogacona o fascynujące projekcie audiowizualne, które z pewnością zaintrygują każdego turystę.

Godziny wejść: godz.19:00, godz. 20:00

Ceny biletów:
29 zł - bilet normalny
24 zł - bilet ulgowy

Bilety można zakupić poprzez oficjalny system sprzedaży online na www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl oraz w kasach w godzinach ich otwarcia.

Ważne informacje:
- liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona,
- zwiedzanie podziemi nie jest możliwe dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz poruszających się na wózkach.
- ze względu na specjalną trasę oraz wysoką wilgotność powietrza uczestnicy zobowiązani są do zakładania wygodnego, płaskiego obuwia.

Uprasza się o nienoszenie szpilek ani obuwia ograniczającego sprawność ruchową.
- temperatura powietrza w podziemiach wynosi między 6°C a 12°C, dlatego wskazane jest posiadanie ciepłej odzieży.
- z uwagi na bezpieczeństwo wzbronione jest wchodzenie do części podziemnej dzieciom do lat 4.

Twoja reakcja na artykuł?

10
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group