Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4235
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: To kolejne udane zawody szczawieńskich tenisistów

Wtorek, 30 kwietnia 2019, 9:12
Aktualizacja: 9:20
Autor: PAW
Szczawno-Zdrój: To kolejne udane zawody szczawieńskich tenisistów
Fot. użyczone
Tradycyjnie już w kwietniu rozpoczął się cykl turniejów Tenis10 Szczawieński Wielki Szlem.

Wzorem prawdziwych zawodów wielkoszlemowych cykl składa się z czterech turniejów Australian Szczawno, Roland Szczawno, Wimbledon Zdrój oraz US Szczawno. Zawodnicy w poszczególnych turniejach otrzymują punkty, których suma wyłoni triumfatorów szlema w kategoriach czerwonej, pomarańczowej, zielonej oraz żółtej. Oprócz nagród w postaci dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych specjalna nagroda czeka na najlepszych zawodników kategorii zielonej, bowiem walczą oni o status „dzikiej karty” do finałów Champions Bowl w Umagu, które rozegrane zostaną we wrześniu.

W miniony weekend 27-28 kwietnia rozegrano Australian Szczawno. W sobotę jako pierwsi rywalizację rozpoczęli „zieloni”, czyli zawodnicy do lat 10. Tutaj młodzi tenisiści rywalizowali w czterech grupach, a najwyższą formą błysnęła Laura Urbańczyk z Głogowa, która bez straty gema pokonała wszystkich przeciwników. Drugie miejsce wywalczyła Jessica Pabisiak Top Tenis Legnica, a trzecie jej klubowa koleżanka Zuzanna Bąkała. Niedzielne zmagania rozpoczęły się od turnieju najmłodszych (do lat 8) „czerwonych”. Tutaj z rywalizacji każdy z każdym zwycięsko wyszedł Kajetan Kosiński KT Szczawno Zdrój, drugie miejsce wywalczył Kajetan Jasak z Głogowa, a trzecie zajął Ignacy Mataczyński KT Szczawno Zdrój.

Zaraz po zmaganiach kategorii czerwonej na kort wyszli „pomarańczowi oraz „żółci”. W pomarańczowych (do lat 9) formą znów błysnął Kajtek Kosiński, który mimo iż dopiero w tym roku kończy sześć lat, to wywalczył awans do półfinału ostatecznie plasując się na trzeciej pozycji razem z Darią Łukasiewicz z ZTT Złotoryja. Bezkonkurencyjny natomiast był Beniamin Babczyński z Polkowic, który w finale pokonał Stanisława Adamczaka z Głogowa. Równolegle, tyle że na kortach zewnętrznych, walczyli najstarsi zawodnicy z żółtej kategorii. Tutaj z kompletem zwycięstw pierwsze miejsce zajął Franciszek Mataczyński, drugie miejsce wywalczył Piotr Poręba, a trzecie Maciej Piechowiak, a wszyscy zawodnicy z podium to podopieczni KT Szczawno Zdrój.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group