Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4318
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tosia tęskni za domem

Czwartek, 11 stycznia 2018, 6:39
Autor: red
Wałbrzych: Tosia tęskni za domem
Fot. użyczone
Tosia – 3 lata minęły już odkąd skrzyżowały się nasze ścieżki. Wciąż jednak pamiętamy schroniskową izolatkę, a w niej suczkę. A raczej cień suczki.

Skóra i kości, rany, naderwane ucho - obraz nędzy i rozpaczy. Co robiła? Jak zachowywała się na widok człowieka? W końcu człowiek doprowadził ją do takiego stanu. Nie uciekała, nie szczerzyła się. Nikt, jak ona, nie potrafił zamieniać swojego ogona w śmigło. Dosłownie śmigło! Tosia macha ogonem "na okrągło".

Początkowo jeszcze zostawiając krwawe ślady na kafelkach (sunia trafiła do schroniska ze "ściętymi" opuszkami łapek - do tej pory nie wiemy dlaczego ktoś jej to zrobił) - biegła ile sił i wskakiwała na kolana. Uderzała łepetyną rozdając szaleńcze buziaki. Od razu "kupiła" nasze serca.

Po kilku miesiącach pobytu w schronisku Tośka znalazła dom. Pan i sunia zakochali się w sobie. Ich wspólne, wydawałoby się, radosne życie trwało jakiś czas. Niestety opiekun Tośki "nie wyrobił" na zakręcie życia i wpadł w sytuację, w której zmuszony był rozstać się z sunią. Znalazł Toście dom tymczasowy. Tośka i to miejsce musiała opuścić. Później, po interwencji, trafiła do innego domu tymczasowego, który też nie może już się nią zajmować. Tak właśnie wygląda jej życie, wciąż na walizkach. Wciąż rzucana z kąta w kąt. Dość tego. Sunia musi wreszcie znaleźć stałe miejsce, takie do końca życia, gdzie będzie kochana, musi znaleźć kogoś, dla którego będzie włączać swoje śmigło i rozjaśniać dzień.

Sunia obecnie przebywa we Wrocławiu. Uratuj Tośkę! Ona dość ma już tułaczki...
Kontakt: 663368826.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group