• Piątek, 20 września 2019
  • Godz. 7:49
  • Imieniny: Eustachego, Euzebii, Filipiny
  • Czytających: 1998
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Toyota wyróżniona

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 22 grudnia 2018, 6:33
Autor: red
Fot. użyczone
W ostatnich tygodniach Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu oraz Jelczu–Laskowicach została kilkukrotnie wyróżniona na forum ogólnopolskim.

W połowie października dolnośląskie fabryki Toyoty otrzymały nagrodę Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu [PAIH]. Podczas uroczystej gali, której gościem specjalnym był premier Mateusz Morawiecki, PAIH wręczyła wyróżnienia w kategorii eksport i inwestycje zagraniczne. Ich laureatami zostało 14 polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Japoński koncern, który otrzymał nagrodę w specjalnej kategorii „za całokształt działalności" przez prawie dwie dekady zainwestował na Dolnym Śląsku w oba zakłady ponad 4 miliardy złotych tworząc 2 tysiące stałych miejsc pracy.

Na początku listopada fabryka Toyoty w Wałbrzychu uruchomiła nową linię produkcyjną podzespołów hybrydowych. Inwestycja ta spotkała się z uznaniem kapituły konkursu „Diamenty Top Industry" organizowanego przez Executive Club - organizację biznesową zrzeszająca przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa, która przyznała Toyocie główną nagrodę w kategorii „Inwestycja Roku". Nagroda w tej kategorii jest przyznawana przedsięwzięciom, które wyróżnia innowacyjność, nowoczesność i perspektywa rozwoju. Zdaniem kapituły konkursu Toyota to firma, która dzięki inwestycjom na polskim rynku motoryzacyjnym staje się liderem regionu w produkcji kluczowych elementów napędów hybrydowych do samochodów.

Od kilku lat częścią jednego z najważniejszych wydarzeń branży motoryzacyjnej czyli konferencji Forum Moto Solutions jest wręczenie nagród Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego. W tym roku w podczas konferencji, która odbyła się pod koniec listopada, wyróżniono 7 firm motoryzacyjnych. Toyota otrzymała nagrodę w kategorii „Master of Automotive Industry". Jak podkreślają organizatorzy polskie fabryki Toyoty poprzez swoją wieloletnią obecność i wprowadzanie coraz nowszych produktów, w tym nowych ekologicznych silników benzynowych i przekładni do aut hybrydowych, mają bardzo duży wpływ na sektor motoryzacyjny w Polsce i są wizytówką kraju dla potencjalnych inwestorów z tej branży.
- Zastosowanie najnowszych technologii Toyoty tworzy nowe możliwości rozwoju dla naszych pracowników i bazy dostawców, zwiększając nasz wkład w rozwój polskiej gospodarki" – podkreśla Dariusz Mikołajczak, wiceprezes TMMP i dyrektor fabryki w Jelczu-Laskowicach. – Aby sprostać nowym wyzwaniom wzmacniamy nasz zespół o dodatkowych pracowników produkcji i inżynierów.

W fabryce w Jelczu-Laskowicach trwają obecnie przygotowania do uruchomienia produkcji dwóch silników benzynowych stworzonych w oparciu o nową globalną platformę projektową TNGA (Toyota New Global Architecture) czyli jednostki napędowej 2,0 l i 1.5 l. W związku z nowymi projektami TMMP prowadzi intensywny proces rekrutacji na Dolnym Śląsku oraz poza nim, w wyniku którego zatrudnienie w obu zakładach wzrośnie o około 600 osób. Toyota przez najbliższe miesiące będzie kontynuować rekrutację pracowników produkcji, utrzymania ruchu, logistyki oraz działu inżynieryjnego m.in. za pośrednictwem dedykowanej strony KierunekToyota.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
29%
Złości
5
71%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Marlon 22-12-2018 20:03
Większego zakłamania, nieprawidłowości , kapusiostwa i wyzysku nie ma w okolicy. Chrońcie najbliższych przed pracą tam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group