Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3317
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Transformacja energetyczna w toku

Wtorek, 11 czerwca 2024, 7:31
Aktualizacja: 9:06
Autor: red
Wałbrzych: Transformacja energetyczna w toku
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Wałbrzych realizuje swoje działania zmierzające do transformacji energetycznej.

Wczoraj Gmina Wałbrzych podpisała list intencyjny z Promet Plast s.c., liderem Energetycznego Klastra Oławskiego (EKO) w zakresie współpracy, wymiany doświadczeń i realizacji projektów z zakresu promowania odnawialnych źródeł energii (OZE), lokalnej produkcji i wykorzystywania wodoru oraz promocji klastrów energetycznych. Już we wrześniu pojawią się u nas autobusy wodorowe, a to duży krok w stronę odnawialnych źródeł energii.

- Już trzy lata temu Wałbrzych rozpoczął transformację energetyczną z wykorzystaniem wodoru. Jednym z działań jest wprowadzenie niskoemisyjnego środka transportu, jakim są autobusy wodorowe. Już we wrześniu pierwsze autobusy pojawią się w naszym mieście. Stale poszukujemy partnerów w zakresie współpracy w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Współpraca z Promet Plast s.c. to krok w stronę samodzielnego pozyskiwania wodoru – opowiada Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

W ramach współpracy przewiduje się realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych w zakresie OZE, jak również promowanie innowacyjnych technologii, a także współdziałanie w pozyskiwaniu funduszy na projektu związane z OZE.

Twoja reakcja na artykuł?

5
22%
Cieszy
2
9%
Hahaha
3
13%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
12
52%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group