Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4665
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Trele Morele–świąteczna premiera

Czwartek, 23 grudnia 2010, 12:01
Aktualizacja: 12:02
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Trele Morele–świąteczna premiera
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
W bibliotece w Gorcach odbyła się uroczysta premiera jasełek pt. „Niech Obiegnie Świat Nowina” w reżyserii Katarzyny Bernaś i w wykonaniu teatrzyku TRELE MORELE działającego przy Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej–Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia holl biblioteki w Gorcach opanowały zwiewne anielice, psotne diabliki oraz trzej królowie w turbanach na głowie. Nie zabrakło też pastuszków i dostojnego Józefa z Maryją i dzieciątkiem.

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła dzieci burzą oklasków, a w rozmowach po spektaklu podkreślała pomysłowość i entuzjazm zespołu oraz przepiękne, oryginalne kostiumy wykonane przez Elżbietę Grzelczak. Oklaski nie były jednak jedyną nagrodą dla jasełkowych aktorów. Za brawurowy występ dzieci otrzymały mnóstwo upominków. Słodką niespodziankę przygotowała dla niech Dyrektor MBP-CK – Elżbieta Gajewska, w imieniu której prezenty przekazała Małgorzata Sycz - Z-ca Dyrektora. Podziękowania i słodycze wręczyły dzieciom również panie: Irena Dzilińska – Sekretarz Miasta i Jolanta Woźniak - Przewodnicząca Rady Miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group