Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2154
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trio Marcina Wasilewskiego w A’propos

Niedziela, 27 marca 2011, 12:21
Aktualizacja: 12:22
Autor: Sven
Wałbrzych: Trio Marcina Wasilewskiego w A’propos
Fot. Sławomir Pawlik
Grają razem już osiemnaście lat. Do Wałbrzycha przyjechali po raz pierwszy, ale na taki koncert na pewno warto było czekać.

Koncert w Wałbrzychu był częścią trasy koncertowej, promującej wydaną na początku marca płytę pt. „Faithful”. Krążek został nagrany latem ubiegłego roku w szwajcarskim Lugano w wytwórni ECM, z którą zespół współpracował przy nagraniu płyt pt. „Trio” i „January”. Poza kilkunastoma marcowymi koncertami w Polsce, Marcin Wasilewski Trio zagra w kwietniu sześć koncertów w Niemczech, a w maju zagra na prestiżowym festiwalu jazzowym Jazz Sous Les Pommiers w Countances we Francji.

Najnowszy longplay zawiera zarówno utwory zapożyczone jak i autorskie kompozycje Marcina Wasilewskiego. Utwór tytułowy jest dziełem Ornette Colemana. Obok niego usłyszeliśmy między innymi: "An den kleinen Radioapparat", utwór bardziej znany z wykonania Stinga pod tytułem „The Secret Marriage”, „Mosaic”, „Woke up In the Desert” czy „Song for Świrek”.

Zespół wystąpił w niezmiennym od lat składzie: Marcin Wasilewski - fortepian, Sławomir Kurkiewicz - kontrabas i Michał Miśkiewicz – perkusja.

Kolejna propozycja koncertowa Klubu A’propos to czeski duet Zdenek Bina i Jan Urbanec. Koncert odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group