Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trudne inwestycje Budimexu

Poniedziałek, 15 listopada 2021, 9:30
Aktualizacja: 13:15
Autor: red
Wałbrzych: Trudne inwestycje Budimexu
Fot. Budimex/Obwodnica Wałbrzych
Budowa obwodnicy Wałbrzycha została uznana i wytypowana jako 1 z 12 najważniejszych inwestycji prowadzonych przez Budimex SA.

W tym cyklu Budimex prezentuj 12 najważniejszych projektów realizowanych przez tę firmę. Tym razem jest to Obwodnica Wałbrzycha. Co musicie o niej wiedzieć?

- Wałbrzych jest dawnym miastem górniczym, mamy tu mnóstwo infrastruktury podziemnej, dlatego ta inwestycja jest naprawdę wyjątkowa – pod kątem górniczym i historycznym. Nasz zespół w trakcie prac zdążył już natrafić na poniemiecki szyb Gustav i drugi, bezimienny szyb o głębokości aż 8 metrów! Do tego odkryliśmy przejście podziemne, prawdopodobnie łączące budynek dawnego Separatora z leżącym nieopodal szpitalem. Natrafiliśmy także na pocisk moździerzowy z czasów II Wojny Światowej! Odnowiliśmy koryto podziemnej rzeki Pełcznicy na odcinku 350 metrów, która przepływa bezpośrednio pod częścią obwodnicy - informuje Budimex.

Szczegóły dotyczące tej niezwykłej inwestycji znajdziecie również tutaj: Budimex - Budowa obwodnicy Wałbrzycha. To fanpage prowadzony przez jedną z osób pracujących na tym kontrakcie, dlatego macie pewność, że zawsze znajdziecie tam najświeższe informacje!

Twoja reakcja na artykuł?

35
67%
Cieszy
9
17%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
4
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group