Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2391
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trudnił się głównie kradzieżą kabla telekomunikacyjnego

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 16 lipca 2012, 7:14
Aktualizacja: 7:24
Autor: opr.red.
Fot. red.
Policjanci z wałbrzyskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże z terenu dworca PKP. Ponadto udowodnili mu kradzieże kabla telekomunikacyjnego. Wartość poniesionych strat oszacowano na blisko 38 tysięcy złotych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do trzeciego komisariatu w Wałbrzychu napływały zgłoszenia o kradzieży wstawek hamulcowych i klinów zabezpieczających pociąg o wartości 1250 złotych oraz kabla telekomunikacyjnego, którego wartość oszacowano na blisko 38 tysięcy złotych.

Podjęte przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania młodego mężczyzny. Jak ustalono 17-latek dokonał kradzieży kabla z budynków mieszkalnych w rejonie Podgórza. Całość skradzionego mienia sprzedał w punktach skupu złomu. Takich operacji wykonał aż dwadzieścia trzy razy.

Mężczyzna został dowieziony do wałbrzyskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group