Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2355
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa kolejna edycja Kopernikaliów

Piątek, 6 października 2017, 6:49
Autor: red
Wałbrzych: Trwa kolejna edycja Kopernikaliów
Fot. organizatorzy
W dniach 2–27 października w Zespole Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu odbywają się Kopernikalia.

Jest to już piąta edycja imprezy poświęconej patronowi szkoły.

W ramach tego przedsięwzięcia przeprowadzonych zostanie szereg imprez i konkursów o charakterze poznawczym, artystycznym i sportowym, w które zaangażowani będą uczniowie i nauczyciele szkoły. Niektóre działania kierowane będą również do wychowanków i uczniów wałbrzyskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Wśród zaplanowanych imprez są: Noc z gwiazdami (czyli obserwacja nieba, projekcja filmów o tematyce astronomicznej, astro quizy) – tym razem Noc będzie urozmaicona zajęciami w Obserwatorium Astronomicznym przy Prywatnym Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek, co jeszcze bardziej uatrakcyjni te zajęcia. Ponadto planowany jest Konkurs Wiedzy o Koperniku, akcja „Oko to za mało” – czyli tworzenie przez młodsze klasy modeli wybranych przyrządów astronomicznych, Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Patrząc w Kosmos”, „Kosmiczne Zabawy” dla wychowanków przedszkoli oraz „Klasowy kolaż selfie z Kopernikiem” wykonany przez wszystkie klasy szkoły.

Grupa uczniów przygotowuje program artystyczny, który pokazany zostanie w finale Kopernikaliów, w połączeniu z ogłoszeniem wyników konkursów i zawodów oraz wręczeniem nagród i wyróżnień. Szczegółowe informacje, relacje i zdjęcia z przeprowadzonych imprez będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy Państwa na uroczyste podsumowanie Kopernikaliów, które odbędzie się w naszej szkole 27 października 2017 r. o godz. 11.00
Byłoby nam miło, gdyby zechcieli Państwo umieścić informacje o Kopernikaliach na łamach Państwa stron.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group