Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa rekrutacja

Niedziela, 27 listopada 2022, 6:43
Autor: red
Wałbrzych: Trwa rekrutacja
Fot. WOK Wałbrzych
Czas na 31. Finał WOŚP! W Wałbrzychu trwa rekrutacja wolontariuszy.

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych – to hasło zbliżającego się 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP, także w Wałbrzychu, zagra 29 stycznia 2023 roku. Trwa nabór wolontariuszy, którzy będą kwestować w czasie zbliżającego się finału! Na ulice Wałbrzycha wyjdzie grupa 235 wolontariuszy! Ponad stu chętnych już się zgłosiło.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu jest już powołany i zarejestrowany, i zrzesza trzech organizatorów: Publiczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi numer 26 w Wałbrzychu, Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej imienia hm. Alojzego Ciasnochy oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Sztab, co ważne, nosi nazwę szkoły: PSPz OI NR 26, a jego szefem jest Dorota Turzańska. Numer wałbrzyskiego sztabu #1233!

– Prowadzimy rejestrację dla tych, którzy chcą być wolontariuszami. Nie ma znaczenia wiek, ale trzeba pamiętać, że osoby do szesnastego roku życia muszą mieć opiekuna. Warto zapoznać się z regulaminem – zachęca Joanna Kakuba z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Jak dołączyć do 31. Finału WOŚP!?

Najlepsza metoda to REKRUTACJA ONLINE. To najprostsze, najwygodniejsze i niosące najwięcej korzyści rozwiązanie, przekonują sztabowcy WOŚP.

– Wystarczy odwiedzić stronę iwolontariusz.wosp.org.pl. Tam zapisze się osoba dorosła, jak i można zapisać swoje dziecko, nawet kilka dzieci z jednego konta. To prosty sposób zapisania się, bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze. Wystarczy się zalogować, wypełnić formularz zgłoszeniowy, wstawić zdjęcie, wybrać z listy sztab w Wałbrzychu – numer #1233 lub PSPz OI NR 26, ul. Palisadowa 48 Wałbrzych – zaznaczyć puszkę tradycyjną i eskarbonkę, dzięki, której będziecie mogli zbierać wirtualnie pieniądze już od grudnia do końca stycznia. Na koniec zaznaczamy odpowiednie zgody – tłumaczy Kakuba.

Przesłane w ten sposób zgłoszenie podlega weryfikacji przez szefa sztabu. Na stronie można śledzić to, czy zgłoszenie zostało zaakceptowane. Nie trzeba się kontaktować ze sztabem bezpośrednio. Na telefon i na adres poczty elektronicznej otrzymamy niezbędny kod weryfikacyjny. Warto zanotować swoje dane do logowania, bo konto wolontariusza może służyć przez kilka lat.

Kolejnym rozwiązaniem jest rekrutacja w sztabie. Tu trzeba skontaktować się ze sztabem i pojawić się na specjalnym spotkaniu z niezbędnymi danymi, wypełnioną ankietą i swoim zdjęciem twarzy. Wypełnioną ankietę ze zdjęciem twarzy można także wysłać na adres wospwalbrzych@gmail.com. Obie te formy wymagają jednak ponownego kontaktu, aby podpisać wydrukowane z systemu oświadczenia, wiążą się zatem z wizytą w sztabie.

Uwaga! Zdjęcie (format jpg, min. 800×600 pikseli) musi być podpisane imieniem i nazwiskiem z odsłoniętą twarzą (bez nakryć głowy). Zdjęci nie mogą być wykadrowane z np. fotografii grupowych, wakacyjnych.

Ankietę można również dostarczyć do:

Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, ul. Broniewskiego 65a (Piaskowa Góra) – od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 18.00;

Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, ul. Wysockiego 29 (na terenie Starej Kopalni) – od poniedziałku do piątku, w godz. 8.30 – 18.00 (środa do 17.00);

Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26, ul. Palisadowa 48, Wałbrzych – od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 15.00 (do szefa sztabu – Doroty Turzańskiej).

W Wałbrzychu mammy 235 miejsc dla wolontariuszy. Zapisy przyjmowane będą do 10 stycznia 2023 roku. To szef sztabu decyduje z kim będzie pracował. Ponieważ sztab ma ograniczoną pulę wolontariuszy, nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

Jeżeli macie problemy z rejestracją, można się kontaktować ze sztabem przez maila wospwalbrzych@gmail.com lub telefonicznie 883 521 410.

Ankieta wolontariusza oraz regulamin dostępne są na stronie www.wok.walbrzych.pl.

**

Firmy, instytucje i szkoły też grają dla WOŚP! Od 10 grudnia mogą wystawić stacjonarne puszki. Rejestracja chętnych ruszyła

Od 10 grudnia będzie można zbierać pieniądze w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stacjonarnie w firmach, instytucjach i szkołach. By otrzymać puszkę trzeba się zarejestrować. Puszki mogą stanąć w firmach czy sklepach, niezależnie od tego czy są to duże, czy małe przedsiębiorstwa, ale także w instytucjach i szkołach.

– Firmy, instytucje czy szkoły, które chcą wystawić puszkę z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powinny zgłosić się przez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl. Po zalogowaniu trzeba zaznaczyć opcję „chcę zarejestrować firmę”, wypełnić formularz zgłoszeniowy, wybrać z listy sztab w Wałbrzychu, nasz sztab ma numer #1233 i nazywa się PSPz OI NR 26, ul. Palisadowa 48 Wałbrzych, zaznaczyć puszkę tekturową i eskarbonkę, dzięki, której będzie można dodatkowo zbierać pieniądze wirtualnie – informuje Joanna Kakuba z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

W czasie wypełniania formularza trzeba określić termin zbiórki, można wybrać maksymalny okres, od 10 grudnia do 29 stycznia. Na koniec trzeba zaznaczyć pola dotyczące wyrażenia niezbędnych zgód.

Zgłoszenia są weryfikowane przesz szefa sztabu. Na stronie można śledzić czy zgłoszenie zostanie zaakceptowane. Nie trzeba już kontaktować się bezpośrednio ze sztabem, jak tylko będą puszki ze sztabu do odbioru, sztab skontaktuje się z firmą, instytucją czy szkołą.

Ważne! Firmy i instytucje mogą wesprzeć wałbrzyski 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przekazując do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury różnego rodzaju „fanty”, rzeczy, usługi i vouchery, które będą oferowane w czasie zbliżającego się finału. W Wałbrzychu, jak i w całym kraju, WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku. Wydarzenie „Wałbrzych dla WOŚP” odbędzie się na terenie Starej Kopalni.

Na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl mogą się rejestrować także osoby, które chcą być wolontariuszami w czasie 31. Finału WOŚP. Ten odbędzie się pod hasłem – „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”

Regulamin puszek dla firm, instytucji czy szkół dostępny jest na stronie www.wok.walbrzych.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group