Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 2424
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Trwa rekrutacja do Technikum i Liceum dla Dorosłych

Czwartek, 30 września 2010, 7:37
Aktualizacja: 7:38
Autor: red
REGION, Głuszyca: Trwa rekrutacja do Technikum i Liceum dla Dorosłych
Fot. red
Klasa ogólniaka i dwie technikum ruszają od stycznia 2011 roku. Oferta Zespołu Szkół w Głuszycy skierowana jest do osób dorosłych. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w weekendy. Rekrutacja trwa.

Od stycznia 2010 roku w głuszyckim Zespole Szkół uruchomiane będą trzy klasy. W dwóch technicznych będzie można kształcić się odpowiednio na kierunkach ,,Technik organizacji usług gastronomicznych” i ,,Technik handlowiec”. Trzecia klasa będzie licealną o profilu ogólnym.

- Zajęcia będą odbywały się raz na dwa tygodnie, aby osoby pracujące mogły pogodzić pracę z nauką – mówi Magdalena Styś-Kruszelnicka, dyrektor Zespołu Szkół w Głuszycy. – Sporo osób już się zapisało, ale rekrutacja trwa nadal, więc zapraszamy wszystkich chętnych. Oferta przeznaczona jest dla osób, które ukończyły gimnazjum lub 8-letnią szkołę podstawową.

Nauka w klasach technikum trwa cztery, a w klasie licealnej trzy lata i jest bezpłatna. Szczegółowe informacje i zapisy w sekretariacie szkoły, ul. Parkowa 9 oraz pod nr tel. /074/8456.481. Z ofertą szkoły można też zapoznać się na stronie: www.zs.gluszyca.pl

Informacje dodatkowe:

Szkoła utworzona w 1959 roku pierwotnie podlegała Ministerstwu Przemysłu Lekkiego i kształciła pracowników na potrzeby lokalnych zakładów włókienniczych i bawełnianych. W końcu lat 60. XX wieku była drugą najlepiej wyposażoną tego rodzaju placówką na Dolnym Śląsku, posiadającą gabinety technologii przędzalnictwa i tkactwa.

W obecny Zespół Szkół została przekształcona z Zasadniczej Szkoły Włókienniczej i Technikum dla Pracujących w 1992 roku.

W przeciwieństwie do Zespołu Szkół w Boguszowie-Gorcach, nie uległa likwidacji, gdyż 11 grudnia 2009 roku, dzięki staraniom władz samorządowych, została przejęta od starostwa przez gminę Głuszyca.

Obecnie W Zespole Szkół uczniowie kształcą się na kierunkach: technik obsługi turystycznej, technik logistyk, technik budownictwa, technik organizacji usług gastronomicznych. W klasach zawodowych: kucharz, sprzedawca, murarz.

Wśród uczniów szkoły są stypendyści Prezesa Rady Ministrów oraz laureaci prestiżowych konkursów zawodowych, głównie gastronomicznych. Zdawalność matur wynosi 98%, a pisemnych egzaminów zawodowych blisko 100%.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group