Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4289
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa remont stadionu

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 8:18
Autor: JAZ
Wałbrzych: Trwa remont stadionu
Fot. JAZ
Trwa remont stadionu przy ulicy Kusocińskiego na Piaskowej Górze. Prace rozłożone w czasie mają zakończyć się jeszcze w tym roku.
- Zmodernizujemy ten stadion w ramach budżetu obywatelskiego, bo tak zadecydowali mieszkańcy. Stadion jest pięknie położony, jest kameralny, ale często wykorzystywany i używany przez mieszkańców - tłumaczy prezydent Roman Szełemej.

Projekt zakłada wymianę starej nawierzchni bieżni szutrowej na nową. Pozwoli to na wyprofilowanie bieżni w sposób właściwy, by nie gromadziły się na niej kałuże po intensywnych opadach deszczu. Wraz z wymianą starej nawierzchni bieżni odbudowanie murka oporowego wokół niej, który bieżnię podtrzymuje i stanowi pewnego rodzaju bezpieczne ogrodzenie. W ramach powyższego działania zostanie wybudowana, na całej długości nowa, nowoczesna o długości 350 m i szerokości 4,8 m. W dalszej części prac nastąpi wymiana nawierzchni asfaltowej na ciągach komunikacyjnych. Zadanie uwzględnia usunięcie starej nawierzchni asfaltowej, przygotowanie podłoża oraz wylanie nowej.

W celu unowocześnienia obiektu zakupione zostaną wiaty piłkarskie. Każda z nich będzie posiadała 13 plastikowych siedzisk. Wiaty wykonane będą z kształtowników aluminiowych lub profili stalowych. Kolorystyka zostanie dobrana do architektury otoczenia. Wiaty będą także wyposażone w specjalne kółka umożliwiające dowolne ich ustawienia, w zależności od miejsca oraz charakteru prowadzonych zawodów. Następnie zakupione i zamontowane zostaną urządzenia do zbudowania flowparku, toru przeszkód i siłowni pod chmurką. W skład urządzeń siłowni zewnętrznej wejdą między innymi narty biegowe, nożyce, wahadło, twister, biegacz, rowerek, drabinka do podciągania, sztanga oraz urządzenia rekreacyjne typu ping-pong oraz piłkarzyki.

Modernizacja to także nowy ciąg spacerowy wokół stadionu, tor przeszkód, modernizacja płyty głównej boiska piłkarskiego, budowa trybun na 700 miejsc, utworzenie integracyjnej siłowni zewnętrznej oraz placu do mini golfa. Nowego oblicza wymaga także boisko do siatkówki plażowej, koszykówki, plac zabaw, kort tenisowy i bulodrom oraz budynek socjalno-sanitarny. W planach jest także nowe ogrodzenie, nowe nasadzenia i trybuny.

Twoja reakcja na artykuł?

17
77%
Cieszy
2
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group