Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4715
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa rewitalizacja dróg gminnych w Śródmieściu Wałbrzycha

Czwartek, 12 maja 2011, 17:07
Aktualizacja: 17:07
Autor: red
Wałbrzych: Trwa rewitalizacja dróg gminnych w Śródmieściu Wałbrzycha
Fot. Urząd Miasta Wałbrzych
Gmina Wałbrzych kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku przebudowę i modernizację dróg gminnych w Śródmieściu Wałbrzycha. Po ulicach Kościuszki, Moniuszki i Sienkiewicza, których przebudowa rozpoczęła się w 2010 roku, Zarząd Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu rozpoczął przebudowę ulic Generała Zajączka oraz Lewartowskiego. Będą to kolejne dwie inwestycje drogowe w ścisłym centrum miasta.

Inwestycje drogowe w Śródmieściu są realizowane w ramach projektu, pn. „Przebudowa i modernizacja dróg gminnych prowadzących do zabytkowego Śródmieścia Wałbrzycha", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2007 - 2013, Priorytet 9. Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska ("Miasta"), Działanie 9.1. Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców".

Projekt ten jest jednym z 58 przedsięwzięć inwestycyjnych Gminy Wałbrzych oraz Wspólnot Mieszkaniowych ujętych w Lokalnym Programie Rewitalizacji Wałbrzycha na lata 2008 - 2015, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

W ramach projektu zakończono już przebudowę ulic Moniuszki i Kościuszki, trwa modernizacja ulicy Sienkiewicza oraz rozpoczęła się przebudowa ulic Lewartowskiego i Gen. Zajączka. Łączna długość zmodernizowanych dróg wyniesie 0,976 m. Nawierzchnia ulic Moniuszki i Kościuszki została wykonana z kostki kamiennej, a chodniki z płyt kamiennych w obramowaniu z drobnej kostki mozaikowej. Podobnej przebudowie ulegną ulice Sienkiewicza i Lewartowskiego.

W przypadku ulicy Gen. Zajączka z uwagi na duże natężenie ruchu, ulica ta zostanie wyposażona w nawierzchnię bitumiczną. Ponadto w ramach zadania przebudowane zostaną, kolidujące z nową geometrią układu drogowego sieci podziemne: teletechniczne, gazowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa, energetyczne oraz oświetlenie uliczne.

Całkowita wartość inwestycji wynosi ok. 6.300.000 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: ok. 4.410.000 zł. Planowane zakończenie inwestycji nastąpi w październiku br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group