Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2416
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa rozbiórka na ulicy 11 Listopada

Niedziela, 27 listopada 2016, 14:25
Autor: PAW
Wałbrzych: Trwa rozbiórka na ulicy 11 Listopada
Fot. Robert Bajek
Budynek znajdujący się przy ulicy 11 Listopada 78 za kilka dni zniknie z powierzchni. Wkrótce taki sam los spotka kamienicę przy ul. 11 Listopada 56.

Budynek przy 11 Listopada 78 jest w trakcie rozbiórki. Przed kilkoma miesiącami zapadła decyzja o jego wyburzeniu ze względu na fatalny stan techniczny obiektu. W kamienicy kiedyś znajdowały się mieszkania, ale ostatni lokatorzy wyprowadzili się stąd już dość dawno temu. Był tu również na parterze sklep spożywczy, który jednak także stał pusty.

Większym problemem dla miasta wydaje się być sytuacja, jaka wytworzyła się również przy ulicy 11 Listopada, tyle że w kamienicy nr 56. Tam wciąż mieszka kilka rodzin, a inspektor nadzoru budowlanego wydał decyzję o wyburzeniu tej nieruchomości, której stan zagraża bezpieczeństwu lokatorów. I tu miasto stanęło przed wyzwaniem, bowiem trzeba w jak najszybszym tempie znaleźć lokale dla osób mieszkających w kamienicy na ul. 11 Listopada 56. I muszą to być lokale o standardzie nie gorszym niż dotychczasowe. Obecnie budynek został zabezpieczony, wokół rozciągnięto taśmy, by odpadające elementy bloku nie doprowadziły do tragedii. Zamontowano również tablice informujące o istniejącym niebezpieczeństwie i o tym, że kamienica jest przeznaczona do wyburzenia. Tu również kiedyś przed wieloma laty na parterze funkcjonował sklep spożywczy, a także sklep z warzywami i owocami. To już przeszłość, a nieogrzewane powierzchnie pozostały bezużyteczne.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group