Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4090
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa zbiórka porcelany

Czwartek, 11 marca 2021, 12:42
Autor: red
Wałbrzych: Trwa zbiórka porcelany
Fot. użyczone
W Wałbrzychu każdy ma w domu rodzimą porcelanę!

Trudno spotkać rodowitą wałbrzyszankę lub wałbrzyszanina, którzy nie mieliby porcelanowych pamiątek w rodzinnym kredensie. Zbliża się kolejna premiera Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu - PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ, który opowiadać będzie losy rozkwitu i upadku wałbrzyskiej porcelany. Spektakl skupiać się będzie przede wszystkim na pracownicach, które tworzyły potęgę przemysłową wyrobów z porcelany, a których historia została nieco w naszym mieście zapomniana. Tym przedstawieniem Teatr pragnie rozpocząć całą serię działań eksplorujących przemysłowe dziedzictwo miasta, zwrócić uwagę, że w Wałbrzychu poza górnikami pracowało wiele innych robotnic i robotników.

Wierzymy, że temat zakładów porcelany jest wciąż żywy w historii miasta. Jeśli więc macie potrzebę podzielenia się z nami historiami o porcelanie - może być to anegdota o drodze do pracy, najlepsza zakładowa plotka, opowieści ze strajków, wspomnienie o babci – prosimy o kontakt z pedagożką Teatru, Nikolą Olszak, pod numerem: 74 648 83 15 lub mailowo: pedagogteatru@teatr.walbrzych.pl. Czekamy do 15 marca!

Jeżeli chcecie podzielić się z nami swoim skarbami/stłuczkami, zapraszamy do Teatru! Ze względu na kruchą materię porcelany i możliwość jej uszkodzenia Teatr zamierza zatrzymać podarowane przedmioty. Zbiórka będzie odbywać się na portierni i foyer Teatru. W razie potrzeby zorganizowany zostanie indywidualny odbiór.

Spektakl PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ realizuje Kolektyw Dla Wyspy Håøya na podstawie tekstu pilgrima/majewskiego, reżyserem jest Krzysztof Popiołek. Premiera odbędzie się 19 marca.

KOLEKTYW DLA WYSPY HÅØYA: Julia Baran, Janina Chochłakiewicz, Joanna Łaganowska, Nikola Olszak, Tomasz Jękot, Mikołaj Krzeszowiec, Seb Majewski, Krzysztof Popiołek.

Spektakl związany jest z cyklem działań międzynarodowego projektu “Historia znikania – scenograficzna dekonstrukcja pamięci” realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
3
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
33%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group