Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4377
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwają ferie w RWS Biały Kamień, Konradów

Wtorek, 23 stycznia 2018, 15:39
Aktualizacja: Środa, 24 stycznia 2018, 9:52
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Trwają ferie w RWS Biały Kamień, Konradów
Fot. Robert Bajek
Już drugi tydzień w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów odbywają się zajęcia dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogły w okresie ferii zimowych wyjechać na zorganizowany wypoczynek.

Wśród czekających na dzieci atrakcji warto wymienić zajęcia sportowe, w tym turniej tenisa stołowego o puchar Przewodniczącego Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów - Ryszarda Nowaka, konkursy plastyczne z atrakcyjnymi nagrodami, konkurs piosenki, wycieczki: do Palmiarni, Zamku Książ, Starej Kopalni i Andrzejówki, wyjścia do kina, występy artystyczne oraz gry i zabawy w świetlicy RWS.

Dzisiaj natomiast Prezes Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych - Janusz Woźnicki przywiózł do siedziby RWS kanarki i opowiadał dzieciom jak je hodować, jak pielęgnować, czym je karmić, jak dbać o ich zdrowie. Dodatkowo młodzi laureaci konkursu plastycznego, polegającego na przedstawieniu ptaków, które są najczęściej spotykane w naszym otoczeniu lub trzymane w domach, odebrali nagrody a przedstawiciel wałbrzyskiej straży miejskiej mówił jak zachować bezpieczeństwo zarówno podczas wypoczynku jak i na co dzień.

Bezpłatne zajęcia w świetlicy RWS Biały Kamień, Konradów odbywać się będą do 27 stycznia od godziny 11.00 do 15.00, natomiast w najbliższy piątek zaplanowano dla dzieci bal karnawałowy.

- W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty plastyczny konkurs ornitologiczny. Prace zostały pięknie wykonane przez dzieci. Za ich twórczość i kolorowe obrazy dzieci zostały nagrodzone. Ewa Winnicka, Klaudia Winnicka i Patryk Hotloś wykonali przepięknego ptaka. Został też rozstrzygnięty turniej tenisa stołowego i piłkarzyków i tutaj pragnę wymienić trzy osoby: Klaudię Winnicką, Patryka Hotloś i Sławomira Zielińskiego, którzy od początku ferii, systematycznie dopingowali młodszych kolegów, aby ten turniej sportowy bardzo fajnie się rozgrywał. Była pełna mobilizacja. Każdy chciał spróbować swoich sił. Dzisiaj zostały wręczone medale, dyplomy i puchary. Impreza odbywała się pod patronatem pani Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, naszej posłanki, która tradycyjnie nas wspiera. A bogatymi paczkami ze słodkościami dla dzieci wsparł nas poseł Ireneusz Zyska. Rada Wspólnoty Samorządowej jak zwykle stanęła na wysokości zadania, zadbała o bezpieczeństwo, mieliśmy też do dyspozycji panią pielęgniarkę z przychodni przy ulicy Wysockiego od pana doktora Bełza. A pod względem duchowym był z nami i wsparł naszą młodzież ksiądz Maciej Sroczyński z Parafii św. Jerzego i MB Różańcowej - powiedział Ryszard Nowak, miejski radny, przewodniczący RWS Biały Kamień, Konradów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group