Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2786
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwają zapisy na Warsztaty Krytyki Filmowej, które odbędą się podczas festiwalu "Sokołowsko Festiwal – Hommage à Kieślowski"

Wiadomości: REGION, Sokołowsko
Środa, 15 sierpnia 2012, 10:11
Aktualizacja: 10:12
Autor: red
Fot. red
Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ zaprasza na warsztaty krytyki filmowej, które odbędą się w dniach 7–9 września 2012 roku w Sokołowsku na Dolnym Śląsku. Warsztaty organizowane są w ramach drugiej edycji festiwalu „Sokołowsko Festiwal – Hommage à Kieślowski“.

Warsztaty powstały z myślą o pasjonatach kina, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w zakresie krytyki filmowej. Skierowane są zarówno do osób, które mają już doświadczenia w tworzeniu krytycznych tekstów dotyczących filmu, jak i tych, którzy nie próbowali jeszcze swoich sił jako recenzenci.

Warsztaty poprowadzą znakomici krytycy, dziennikarze i filmoznawcy: Marcin Adamczak (UAM), Tadeusz Lubelski (Uniwersytet Jagielloński), Łukasz Maciejewski, Janusz Wróblewski („POLITYKA”), Bartosz Żurawiecki.

Zajęcia zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną – podczas trzech dni odbędą się zarówno projekcje, którym towarzyszyć będą wykłady i dyskusje, jak i ćwiczenia warsztatowe. Punktem wyjścia do części teoretycznej będzie film Krzysztofa Kieślowskiego „Bez końca” – całkowicie odrzucony przez krytykę, a uwielbiany przez publiczność.

Podczas zajęć praktycznych uczestnicy doskonalić będą umiejętności niezbędne w pracy krytyka filmowego obejmujące między innymi analizę filmu, tworzenie spójnego tekstu krytycznego, logiczność wywodu, poprawność stylistyczna. Pod okiem specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie będą tworzyć własne teksty. Najlepsze recenzje ukażą się w gazetce festiwalowej, która wydawana będzie przez dwa dni w nakładzie 500 egzemplarzy.

Uczestnicy otrzymają akredytacje festiwalowe, które umożliwią im bezpłatny wstęp na projekcje festiwalu „Sokołowsko Festiwal – Hommage à Kieślowski”. W programie festiwalu znalazły się filmy m.in. Jeana-Pierre’a i Luca Dardenne, Kena Loacha, Heleny Třeštíkovej, Jacka Bławuta, Marcina Bortkiewicz, Małgorzaty Szumowskiej, Marcela Łozińskiego, Doroty Kędzierzawskiej oraz Grega Zglińskiego.

Kontakt i rezerwacja:

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zainteresowani proszeni są o wysłanie zgłoszenia do 17 sierpnia na adres: warsztatysokolowsko@gmail.com oraz wpłaty na konto do 20 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.insitu.pl, w zakładce Warsztaty.

Kontakt i rezerwacja: Ajka Tarasow – 502 539 227, Jagoda Barankiewicz, Tel. 502 627 521, 22 758 99 39
Numer konta do wpłaty: 41 2490 0005 0000 4500 5661 9704 (Alior Bank)
Tytułem: wpłata na fundację – warsztaty.
Dane do wpłaty: Europejska Fundacja Edukacji Audiowizualnej DISCE, al. Piłsudskiego 44, Sulejówek 05-070.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.insitu.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group