Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 2968
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trzech nowych

Niedziela, 11 października 2020, 6:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 października 2020, 8:10
Autor: red
Wałbrzych: Trzech nowych
Fot. KMP Wałbrzych
7 października w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu miała miejsce uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów do służby. Szeregi wałbrzyskiej Policji tym razem zasiliło 3 funkcjonariuszy. Dwóch z nich trafi na drugi komisariat, a jeden zasili ruch drogowy. Akty ślubowania policjantom wręczył Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu komisarz Krzysztof Lewandowski.

W środę w gmachu wałbrzyskiej komendy o godzinie 13:00 głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”, które policjanci wypowiedzieli stojąc na baczność. Ślubowanie różniło się od tych poprzednich, ponieważ przebiegało w reżimie sanitarnym związanym z pandemią.

Podczas uroczystości policjantom akty mianowania wręczył Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu komisarz Krzysztof Lewandowski, który w swoim wystąpieniu gratulował wyboru służby w wałbrzyskiej komendzie. Mówił o tym, że służba w Policji to powołanie do wykonywania zadań trudnych i wyjątkowo niebezpiecznych, nawet z narażeniem życia i ze szczególnym poświęceniem. Życzył również policjantom satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
5
29%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group