Czytających: 4985

Wałbrzych/Kraj: Trzy medale

Wtorek, 8 października 2019, 13:13
6 października w miejscowości Końskie rozegrany został Turniej o Puchar z Żeliwa w dyscyplinie Karate Shinkyokushin. Do Końskich z Wałbrzyskiego Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI pojechało sześcioro zawodników.

W turnieju zorganizowanym przez Konecki Klub Karate udział wzięło 282 zawodników z 29 klubów z całego kraju. Turniej ten słynie z tego, że przyjeżdżają tam najlepsi zawodnicy z Polski w tym Mistrzowie Polski i Reprezentanci Polski. Piękne i wyjątkowe puchary przyciągają rzesze młodych karateków. W zawodach brali udział zawodnicy w wieku od 6 do 18 lat z podziałem na płeć, wiek i wagę. Turniej rozgrywany był tylko w kategorii kumite, czyli walki.

Fantastycznie spisało się troje zawodników z Klubu z Sobięcina.

2. miejsce na podium wywalczył 16-letni Dominik Obuchowski w kategorii Junior U17 -70kg,

3. miejsce zajęła 8-letnia Ada Wołk-Łaniewska w kategorii dzieci U9 + 30kg

3. miejsce wywalczyła 12-letnia Julia Obuchowska w kategorii Kadetki -54kg.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że w każdej kategorii walczą po dwa roczniki i karatecy z UKKS OBI, którzy stanęli na podium, byli w tych kategoriach rocznikami młodszymi, dlatego tym bardziej trzeba docenić ich sukces. Najwięcej walk stoczyła 8-letnia Ada, ponieważ w karate w najmłodszych kategoriach jest najwięcej zawodników, dodatkowo Adzie przypadła jedyna walka barażowa, którą dodatkowo musiała stoczyć. Julia Obuchowska tym razem uległa bardzo doświadczonej zawodniczce z Radzionkowa. Przegrała walkę o wejście do finału ulegając poważnej kontuzji nogi, która wykluczyła ją z walk. Dominik Obuchowski przegrał walkę finałową z równie jak on doświadczonym zawodnikiem, niestety on również przypłacił tę walkę kontuzją kolana.

Instruktorem w Klubie jest Sensei Tomasz Obuchowski, który na zawodach pełnił rolę sędziego, a trenerem i sekundantem była Sempai Agnieszka Obuchowska.