Czytających: 2986

Kraj: Trzy srebra Melafiru

Sobota, 4 lutego 2023, 10:01
Aktualizacja: 12:03
Anna Nędza–Kubiniec oraz Konrad Badacz zostali mistrzami Polski juniorów w biegach sprinterskich. W rozgrywanych w Kościelisku zawodach po złote medale wśród juniorów młodszych sięgnęli Amelia Liszka i Grzegorz Galica. Dla Melfairu Czarny Bór srebrne krążki wywalczyli: Hubert Matusik, Oliwia Arendarczyk i Milena Widlak.

Biegi sprinterskie zainaugurowały zmagania w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Podkarpackie 2023. Zawody mają rangę 55. Mistrzostw Polski Juniorów oraz są zaliczane do klasyfikacji "Celuj w Igrzyska". Zmagania o medale rozpoczęli juniorzy, pierwszy z nich pojawił się na trasie punktualnie o godzinie 10:00. Niespodzianki nie było, złoto sprzed roku obronił Konrad Badacz. Zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra spudłował dwukrotnie, a i tak uzyskał 44 sekundy przewagi nad mającym na swoim koncie tylko jedną karną rundę Hubertem Matusikiem z UKN Melafir Czarny Bór. Po brązowy medal sięgnął Aleksander Boris Stanish z UKS Lider Katowice, który wyprzedził kadrowiczów Fabiana Suchodolskiego, Kacpra Brzóskę oraz wicemistrza EYOF Jakuba Potońca.

Wśród juniorów młodszych podobnie jak w dwóch wcześniej rozegranych startach zaliczanych do klasyfikacji "Celuj w Igrzyska" nie było mocnych na Grzegorza Galicę. Biathlonista BKS WP Kościelisko wygrał z przewagą ponad dwóch minut! Tyle stracił nowy wicemistrz Polski juniorów młodszych Igor Kusztal z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega Michał Szulczyński. Wszyscy medaliści oddali po dwa niecelne strzały. Jako jedyny w stawce 21 zawodników na czysto strzelał Bartłomiej Piotrowski z UKN Melafir Czarny Bór, ale wystarczyło mu to jedynie do czwartej lokaty.

W rywalizacji kobiet oba złote medale wywalczyły przedstawicielki klubu z Kościeliska. Najlepszą juniorką podobnie jak rok i dwa lata temu została Anna Nędza-Kubiniec. Mistrzyni Uniwersjady zaliczyła dwie karne rundy w postawie stojąc i wygrała z przewagą ponad minuty nad Oliwią Arendarczyk z UKN Melafir Czarny Bór, która spudłowała tylko raz. Trzecie miejsce z trzema karnymi rundami na koncie zajęła Zuzanna Sadownik z MKS Duszniki-Zdrój. Zarówno srebrna, jak i brązowa medalistka to przedstawicielki rocznika 2005, nowa-stara mistrzyni jest od nich dwa lata starsza.

Po pierwszym strzelaniu rywalizacji juniorek młodszych najlepszy czas zanotowała Gabriela Gąsienica. Zawodniczka BKS WP Kościelisko biegała jedną karną rundę po stójce i na mecie musiała zadowolić się jedynie brązowym medalem. Po złoto sięgnęła jej klubowa koleżanka Amelia Liszka, która mimo dwóch karnych rund wyprzedziła biegającą o 150 metrów mniej Milenę Widlak z Czarnego Boru różnicą 31 sekund. Za podium uplasowały się Majka Germata, Justyna Sinkiewicz oraz najmłodsza w stawce rocznikowo wciąż młodziczka - Martyna Jaskólska.