Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4071
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tunelowa jest ok

Czwartek, 5 października 2017, 15:00
Aktualizacja: 15:03
Autor: red
Wałbrzych: Tunelowa jest ok
Fot. organizatorzy
Na boisku przy ul. Tunelowej w Wałbrzychu odbyła się III edycja festynu na Podgórzu – tym razem pod hasłem „Tunelowa jest OK”.

Mieszkańcy ulicy Tunelowej - mali i duzi - licznie przybyli na wspólną zabawę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Animacje dla dzieci
prowadzili profesjonalni animatorzy i szczudlarze z Teatru AVATAR. Były zabawy, konkursy, malowanie buziek, mnóstwo śmiechu i radości oraz upominki dla dzieci, ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta w Wałbrzychu. Był smaczny poczęstunek, bezpłatna wata cukrowa (maszynę do waty zakupiła dla Podgórza KSS Bartnica), smaczny grill, tańce na powietrzu i inne atrakcje, choćby elektrycznie napędzany samochodzik, w którym najmłodsze dzieci mogły pokonywać mini tor przeszkód. Autko przywiózł dla dzieci - z własnej inicjatywy - Piotr Wierzbicki, znany wałbrzyski siatkarz i trener siatkówki.

Festyn zorganizowały wspólnie: Rada Wspólnoty Samorządowej Dzielnicy Podgórze, Nowy i Stary Glinik oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza. Współorganizatorem były Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, które są pomysłodawcą cyklu odbywających się od 3 lat festynów na Podgórzu. Festynów, które mają na celu zapewnić dzieciom - poprzez zabawę - edukację dotyczącą bezpieczeństwa i ekologii. Natomiast inicjatorem tego, aby w tym roku festyn na Podgórzu odbył się na ul. Tunelowej był Piotr Zimnicki, mieszkaniec Tunelowej i społecznik. Okoliczni mieszkańcy solidarnie wsparli organizatorów, przygotowując m.in. domowe wypieki, przekąski, sprzątając festynowy teren, itp. Zabawa była bardzo udana. Na festyn przyjechał m.in. Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group