Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Turniej inauguracyjny VI edycji Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

Wtorek, 9 października 2018, 9:32
Aktualizacja: Sobota, 13 października 2018, 8:53
Autor: JAZ
Wałbrzych: Turniej inauguracyjny VI edycji Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych
Fot. T.Gołębiowski
Na boiskach bocznych kompleksu Aqua – Zdrój w Wałbrzychu rozegrany został turniej inaugurujący rundę jesienną w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

Turniej otworzył już VI edycję rywalizacji młodych piłkarzy, którzy ze względu na różne, najczęściej trudne okoliczności życiowe trafili do placówek resocjalizacyjnych. Tegoroczna impreza organizowana przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu skupiła młodzież z 11 placówek z regionu dolnośląskiego oraz opolskiego min. Wałbrzycha, Wrocławia, Strzelina, Brzegu Dolnego, Lwówka Śląskiego, Mrowin, Walimia, Szklarskiej Poręby, a także Nysy.

Liga to przedsięwzięcie trwające cały rok szkolny, a poszczególne turnieje odbywające się na jego przestrzeni stanowią element bardzo istotnego narzędzia, które przekłada się na pracę z osobami niedostosowanymi społecznie. Młodzi ludzie przebywający w rzeczywistości placówki resocjalizacyjnej mówią o „naszej lidze”, śledzą na bieżąco wyniki i tabele zamieszczane na stronie organizatora. Takie inicjatywy budzą poczucie przynależności i odpowiedzialności za placówkę, którą reprezentują. Wspomniane aspekty mają nieoceniony walor wychowawczy. Hasłem przewodnim VI edycji rozgrywek ligowych jest” „Pamiętamy – 100 lat NIEPODLEGŁEJ”, gdzie emocje sportowe z uwagi na aspekt wychowawczy splatają się z 100 – lecia Odzyskania Niepodległości, która przypada w bieżącym roku. Młodzież odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”, a Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego p. Piotr Schienke przypomniał okoliczności tych niezwykle istotnych wydarzeń w historii naszego kraju.

W dalszej części drużyny przystąpiły do zaciętej rywalizacji, która toczyła się systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się równolegle na dwóch boiskach, a pieczę nad przebiegiem Turnieju sprawowali profesjonalni sędziowie delegowani przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.
Tego dnia bezkonkurencyjna okazała się drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie, która wygrała wszystkie 5 zaplanowanych spotkań i wysunęła się na pierwsze miejsce w tabeli. Po bardzo zaciętej walce na pozycji vice-lidera znajdują się drużyny z ZPEW Lwówek Śląski oraz rewelacyjnie grająca tego dnia drużyna gospodarzy MOW Wałbrzych prowadzona przez p. Radosława Zająca To było wspaniałe widowisko sportowe, a duch walki młodzieży mógł zaskoczyć niejednego sympatyka piłki nożnej

W przebiegu zawodów nagrodzono za grę najlepszych piłkarzy ze wszystkich drużyn, ponadto wręczono wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik Turnieju – Aleksander (ZPEW Lwówek Śląski)
Najlepszy bramkarz – Mateusz Lewandowski (MOW Wałbrzych )
Najlepszy strzelec – (MOW Nysa).

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group