Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Turniej Śpiewających Par

Wiadomości: Szczawno Zdrój
Niedziela, 25 sierpnia 2013, 9:09
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie – Zdroju odbył się niezwykły koncert pod nazwą „Turniej Śpiewających Par”. W koncercie wystąpiły trzy pary a w programie znalazły się słynne melodie i duety z musicali, oper i operetek.

Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu dyrygował jej Dyrektor – Jerzy Kosek. Jako soliści wystąpili: Agnieszka Sokolnicka – sopran, Wojciech Sokolnicki – tenor, Małgorzata Ratajczak – mezzosopran, Janusz Ratajczak – tenor, Agnieszka Adamczak – sopran i Marcin Hutek – baryton. Koncert prowadziła Krystyna Swoboda. Podczas koncertu usłyszeć można było takie znane utwory jak uwertura do opery „Nieszpory sycylijskie” Verdiego, piosenka „Time to say Goodbye”, „Marsz Torreadora” z opery „Carmen” Bizera, aria „Usta Milczą....” z operetki „Wesoła Wdówka” Lehara czy słynne duety z operetki „Księżniczka Czardasza” Kalmana.

Jurorami turnieju była publiczność, która brawami nagradzała występy swoich faworytów. Największe oklaski otrzymał duet Małgorzata i Janusz Ratajczak. Na drugim miejscu znaleźli się Agnieszka Sokolnicka i Wojciech Sokolnicki. Trzecie miejsce zajęli Agnieszka Adamczak i Marcin Hutek. Koncert spotkał się z dużym uznaniem licznej widowni, czego najlepszym dowodem były bisy i owacje na stojąco.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group