Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 2798
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: “Twarze Polaków – portret społeczeństwa” w Caffe Sztygarówka

Poniedziałek, 19 lutego 2018, 7:45
Aktualizacja: 11:13
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: “Twarze Polaków – portret społeczeństwa” w Caffe Sztygarówka
Fot. Robert Bajek
W Kawiarni Sztygarówka na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu realizowany był dzisiaj ogólnopolski projekt “Twarze Polaków – portret społeczeństwa”.

“Twarze Polaków – portret społeczeństwa” to projekt Wojciecha Grzędzińskiego - fotoreportera, jurora ogólnopolskich konkursów fotograficznych, laureata wielu prestiżowych konkursów fotograficznych - między innymi World Press Photo, Sony World Photography Awards czy Grand Press Photo. Wojciech Grzędziński jest też autorem zdjęcia roku 2009 i zdjęcia dekady (w 2014 roku) w konkursie BZWBK Press Photo. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2011 do 2015 roku był szefem zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP i osobistym fotografem Prezydenta RP.

Realizowany w różnych miastach kraju projekt “Twarze Polaków – portret społeczeństwa” ma na celu ukazanie naszego społeczeństwa w 2018 roku. W ramach projektu Wojciech Grzędziński planuje wykonanie tysięcy portretów, ukazujących różnorodność i indywidualność Polek i Polaków - bez względu na wiek, poglądy czy wygląd. Każdy uczestnik sesji otrzyma swoje zdjęcie drogą mailową, lub tradycyjną odbitkę. Projekt jest realizowany w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a jego partnerem jest FujiFilm Polska.

- Pomysł narodził się z przypadku. Poza bieżącymi publikacjami na profilu facebookowym "Twarze Polaków" lada moment powstanie strona twarzepolakow.pl. Docelowo chcę, żeby powstała z tego wystawa i książka, która będzie pokazywać nas w 2018 roku - jak wyglądamy, jacy jesteśmy. Projekt będzie trwał do końca 2018 roku. Zakładam, że będzie to około 60 miejsc w całym kraju, z północy na południe, ze wschodu na zachód, w plenerze, we wnętrzach, w bardzo różnych miejscach. Zakładam, że będzie minimum tysiąc portretów - powiedział Wojciech Grzędziński.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group