Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3309
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Twórcza Stacja Głuszyca zaprasza

Środa, 28 września 2011, 7:41
Aktualizacja: 7:42
Autor: PAW
REGION, Głuszyca: Twórcza Stacja Głuszyca zaprasza
Fot. organizatorzy
Centrum Kultury – MBP w Głuszycy, Twórcza Stacja Głuszyca, zapraszają na wieczór artystyczny, który odbędzie się w piątek 30 września w Centrum Kultury MBP w Głuszycy (ul. Grunwaldzka 26).

Początek wieczoru artystycznego zaplanowano na godz. 18.00, ale w ramach Twórczej Stacji Głuszyca przewidziano także warsztaty krótkiego wiersza japońskiego haiku, które rozpoczną się o godz. 17.00.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Karwowski, jeden z dwóch Polaków, którzy znaleźli się w pierwszej światowej antologii haiku Sans Frontieres (Kanada, 1998), jedynym polskim autorem w pierwszej europejskiej antologii haiku (Paryż, 2001), pierwszej antologii polskiej, publikowany w Polsce, Niemczech, Czechach, Holandii, Serbii, Kanadzie, Brazylii, Korei Pd.

Część artystyczna rozpocznie się o godz. 18.00 wernisażem prac Bartosa Naprawy, uzdolnionego młodego grafika, prezentującego niezwykle ekspresyjną technikę łączenia klasycznego rysunku z technikami komputerowymi. W dalszej części programu przewidziano spotkanie z pisarzami: Antonim Matuszkiewiczem i Krzysztofem Jednachowskim, a także recital Jacka Szatkowskiego.

Pierwszy z pisarzy – Antoni Matuszkiewicz – to pochodzący ze Lwowa polski poeta, pisarz, dramatopisarz, redaktor, wydawca, filozof, współzałożyciel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, związany z Dolnym Śląskiem aktywny twórca i animator, mieszkający w Republice Czeskiej, współpracujący z najważniejszymi pismami literackimi w Polsce, autor wielu książek poetyckich i prozatorskich.

Krzysztof Jednachowski jest pisarzem, dziennikarzem, praktykiem medycyny naturalnej, autorem m.in. powieści: Hospicjum, Wakacje w Sarajewie i Serce Judasza - sfabularyzowanej historii życia jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci historycznych - Judasza.

Na zakończenie wieczoru zaplanowano recital Jacka Szatkowskiego - laureata I nagrody tegorocznego przeglądu w ramach Festiwalu Z gitarą na stoku, w kategorii solistów. W ramach programu przewidziano także dwa dodatkowe elementy: prezentację gry na gongu tybetańskim w wykonaniu Krzysztofa Jednachowskiego i występ saksofonisty sopranowego Krzysztofa Karwowskiego, który wykona własne kompozycje w stylu smooth jazz.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group