Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3442
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Tydzień Ruchu w Czarnym Borze

Wtorek, 7 października 2014, 14:06
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:37
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Tydzień Ruchu w Czarnym Borze
Fot. UG Czarny Bór
Gmina Czarny Bor wzięła udział w ogólnoeuropejskiej kampanii promującej ruch i zdrowy styl życia pod nazwą Move Week (Tydzień Ruchu).

Cel, jaki postawiła przed instytucjami związanymi ze sportem powszechnym Komisja Europejska, to zwiększenie o 100 milionów do 2020 roku liczby aktywnych fizycznie Europejczyków.

Tydzień Ruchu ma zachęcić do uprawiania sportu oraz pokazać korzyści płynące z regularnego ruchu. W ramach Move Week w gminie Czarny Bór w dniach 29 września – 3 października odbywały się zajęcia sportowe, w których uczestniczyli mieszkańcy.

Podsumowaniem Tygodnia Ruchu był zorganizowany 3 października na stadionie sportowym w Czarnym Borze, Festyn Sportowy „W Różnorodności Jedność”. Widowisko sportowe zgromadziło na płycie boiska około 700 osób. Na początku został przeprowadzony wspólny MEGA Aerobic, a po nim odbyły się zawody sportowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów i niepełnosprawnych. W czasie trwania konkurencji sportowych odbywały się konkursy wiedzy o sporcie i zdrowym trybie życia, a do uczestników trafiły atrakcyjne nagrody.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group