Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1707
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Krzeszów: Tysiące ludzi na Wielkim Odpuście Krzeszowskim

Wtorek, 16 sierpnia 2011, 11:27
Aktualizacja: 11:28
Autor: PAW
REGION, Krzeszów: Tysiące ludzi na Wielkim Odpuście Krzeszowskim
Fot. PAW
Jak co roku do Krzeszowa przyjechały tysiące osób niemal z całego województwa dolnośląskiego.

Wielki Odpust Krzeszowski to m.in. maryjna procesja ze świecami po Kalwarii Krzeszowskiej, a także specjalna msza święta celebrowana w bazylice o północy. 15 sierpnia w obchody święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w południe odbyła się natomiast główna msza poprzedzona procesją z ikoną Matki Bożej Łaskawej.
- Jestem tu co roku i nie wyobrażam sobie, żebym nie uczestniczył w tym święcie – mówi Oskar Rogóż z Wałbrzycha.

Podczas Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego nad bezpieczeństwem wiernych czuwali policjanci, strażacy oraz wolontariusze. Jak zwykle na odpuście można było kupić niemal wszystko – od warzyw, słodyczy po spodnie i futra. Zdecydowaną większość sprzedających stanowili obywatele bułgarscy i tureccy.
- Można naprawdę za niewielkie pieniądze kupić co się chce. Ja na przykład kupiłam parę ubrań dla dzieci – mówi Justyna Węglarz.

Na parkingach nie było wolnych miejsc, a odpust po raz kolejny był dla miejscowych okazją do zarobienia paru złotych, bowiem parkingi utworzone zostały również na prywatnych posesjach. Kto nie zdecydował się na przyjechanie do Krzeszowa własnym pojazdem, mógł skorzystać z oferty PKS-u w Kamiennej Górze, którego to autobusy kursowały do Krzeszowa bardzo często.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group