Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4611
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uczą się podstaw policyjnego rzemiosła

Środa, 29 marca 2023, 12:26
Autor: red
Wałbrzych: Uczą się podstaw policyjnego rzemiosła
Fot. KMP Wałbrzych
Uczniowie maturalnej klasy IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu uczestniczyli w ćwiczeniach IV Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w skład którego wchodzą wałbrzyscy i świdniccy funkcjonariusze.

We wtorkowy poranek na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu odbyły się ćwiczenia z zakresu przywracania porządku publicznego na stadionie piłkarskim. Funkcjonariusze mieli okazję przećwiczyć m.in. asystę kroczącą, którą wykonują przy różnego rodzaju manifestacjach. W szkoleniu udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wchodzący w skład IV Nieatatowego Pododdziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Do wspólnych ćwiczeń zaproszono klasę mundurową IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.

Uczniowie mogli z bliska zobaczyć w jaki sposób funkcjonariusze ćwiczą rozprowadzanie sił wraz z wejściem na obiekt w sytuacjach awaryjnego pokonywania zabezpieczeń technicznych i bram ewakuacyjnych, niszczenia mienia oraz wszczynania awantur stadionowych. Następnie młodzież udała się do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

18 osób, z których być może część zasili niebawem szeregi Policji, zwiedziło budynek wałbrzyskiej komendy. Uczniowie zobaczyli pomieszczenia, w których swoje obowiązki wykonują funkcjonariusze, dyżurkę, pracownię techników kryminalistyki, sale odpraw wydziału ruchu drogowego, a także pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Policyjny technik zademonstrował, jak obecnie wygląda daktyloskopowanie na urządzeniu „Live scanner” i robienie zdjęć sygnalitycznych przy zastosowaniu nowoczesnych aparatów cyfrowych. Nie zabrakło zajęć praktycznych dotyczących obsługi urządzeń do pomiarów prędkości oraz sprzętu wykorzystywanego przez policjantów podczas różnego rodzaju zabezpieczeń. Na zakończenie uczniowie spotkali się z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Januszem Kozendrą, który przybliżył gościom na czym polega służba w Policji, jednocześnie zachęcając do wstąpienia w ich szeregi.

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
6
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
6
40%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group