Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2412
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie klasy mundurowej stanęli na podium manewrów „Kotlina”

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 22 grudnia 2017, 11:16
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Pod okiem policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr IV w Wałbrzychu w ostatni piątek przeszli szkolenie z zakresu posługiwania się bronią. Nastolatkowie z tej placówki, jak najlepiej chcieli przygotować się do manewrów „Kotlina”, w których wzięli udział.

15 grudnia 2017 roku uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnymi i strażackim pod nadzorem st. asp. Marka Maćkowskiego i asp. sztab. Dariusza Kubiszewskiego odbyli trening bezstrzałowy. Jego celem było jak najlepsze przygotowanie młodzieży do manewrów „Kotlina”, które zorganizowane zostały w miniony weekend pod patronatem Ministerstwa Obrony w Konradowie k. Kłodzka.

Dwudniowa impreza zakończyła się sukcesem wałbrzyskich uczniów, którzy zajęli wysokie, bo aż drugiego miejsca w rywalizacji. Pierwszego dnia odbył się marszobieg. Młodzież w sobotę musiała stawić czoło zadaniom związanym z szybką orientacją w terenie. W niedzielę natomiast nastolatkowie stanęli do rywalizacji w strzelaniu. W imprezie udział wzięło 120 uczniów z klas o profilach mundurowych, w większości o profilu wojskowym, z całego Dolnego Śląska.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group