Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uczniowie liceum biorą udział w akcji "Bieg na 6 łap"

Poniedziałek, 20 marca 2017, 11:37
Autor: red
Wałbrzych: Uczniowie liceum biorą udział w akcji "Bieg na 6 łap"
Fot. III LO Wałbrzych
Wolontariusze Klubu Ośmiu Kopernika z III LO pod opieką J. Kamińskiej odwiedzili bezdomne psiaki w schronisku dla zwierząt przy ul. Łokietka w Wałbrzychu.

4 psiaki zostały zabrane na długi spacer po pobliskim lesie. Pogoda i humory dopisały zarówno wolontariuszom jak i podopiecznym. Akcja będzie kontynuowana w każdą niedzielę o godzinie 10.00. Zapraszamy do przyłączenia się do Biegu na 6 łap.

"Bieg na 6 łap" to ogólnopolska akcja, zainicjowana w olsztyńskim schronisku dla zwierząt, która w Wałbrzychu, dzięki Marzenie Michalec - inicjatorce akcji w naszym mieście, przybrała formę cotygodniowych spacerów. Każdy kto lubi zwierzęta może dołączyć do tej ciekawej akcji i sprawić wiele radości psom przebywającym na co dzień w schronisku, zabierając je, pod dopełnieniu prostych formalności, na spacer.

Początkowo pieski można było wyprowadzać jedynie w weekendy w godzinach od 10.00 do 13.00. Teraz można wziąć psa na spacer również od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00 i od 15.00 do 16.00. Osoby niepełnoletnie muszą mieć upoważnienie, podpisywane jednorazowo przez opiekuna. Jedynym ograniczeniem w spacerach są warunki atmosferyczne: mróz, opady śniegu lub deszczu praktycznie uniemożliwiają takie spacery. Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group