• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Godz. 5:10
  • Imieniny: Aliny, Anety, Benona, Julity, Justyny
  • Czytających: 2855
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Uczniowie „Piętnastki” przyjrzeli się z bliska marchewce

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 5 kwietnia 2019, 10:22
Autor: red
Fot. organizatorzy
To był dzień inny niż wszystkie. Niektórzy dopiero teraz dowiedzieli się, że popularne warzywo jest tak bardzo zdrowe i co więcej … ma SWÓJ DZIEŃ! Uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na pomarańczowo, przynieśli do szkoły marchewkę do schrupania.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie wzięli również udział w happeningu jedzenia marchewki na przerwie, czemu towarzyszyła piosenka „Marchewkowe pole”. Pyza tym odbyło się zbieranie papierowych marchewek ukrytych w trawie, a kilka klas wzięło udział w konkursie skrobania marchewki na czas. Do tego, fachowych porad dotyczących marchewki udzieliła uczniom p. Sylwia Kamińska – dietetyk kliniczny. Zatem można powiedzieć, że przed uczniami „Piętnastki” marchewka nie ma tajemnic!

Organizatorami marchewkowego dnia była biblioteka szkolna, samorządy uczniowskie klas I – III oraz IV – VIII i klasa Ve z wychowawcą. Z kolei telewizja szkolna, która dzisiaj pracowała w pocie czoła, niebawem opublikuje reportaż o Dniu Marchewki.

Marchew „to smaczne i zdrowe warzywo, o którego właściwościach leczniczych i wartościach odżywczych decydują witaminy, minerały oraz przeciwutleniacze. Wśród tych ostatnich jednym z ważniejszych jest beta-karoten, który wzmaga opaleniznę lecz również zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wzroku, wzmacnia odporność i może ochronić przed rozwojem nowotworów. W marchewkach znajdziemy pożyteczne składniki takie jak: witamina A, B1, B2, B3, B6, C, E, H, K, wapń, żelazo, miedź, fosfor oraz pektyny.”

(informacja cytowana: http://www.sadyogrody.pl)

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~olo 5-04-2019 18:09
i dziwicie potem ze studenci uniwersytetu Warszawskiego nie wiedzą gdzie na mapie Polski jest województwo Lubuskie Skoro przez pól dnia zajmują się marchewką . Marchewka to marchewka . Jak obchodzicie w tej szkole dzień pomidora, sałaty, ogórka, jabłka ,gruszki, selera,kapusty itp itd ???Wszystko to jest zdrowe
~bicz_bozy 6-04-2019 6:47
@olo - nawet problematyka oświaty nie jest ci obca, istnty człowiek renesansu, w związku z czym pewnie z pisu. Rozszerzylbym tę urzekajaca logikę, tj. Marchewka to marchewka, taka matematyka to po prostu matematyka, ewolucja to tylko ewolucja, a pisowcy to brakujące ogniwo w tejże ewolucji teorii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group