Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 8781
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Udana wyprawa

Środa, 1 marca 2023, 10:10
Autor: PAW
REGION: Udana wyprawa
Fot. Heros Boguszów–Gorce
Zapaśnicy Herosa Boguszowa–Gorc wybrali się na pierwszy w tym roku wyjazdowy turniej – IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta Bielawa.

Zawody okazały się bardzo mocne i licznie obsadzone - z ekipami zagranicznymi ze Słowacji, Czech, Węgier oraz z Ukrainy, a także z wieloma krajowymi klubami. O tym, że zmagania były wymagające świadczy nasz dorobek medalowy - na ekipę 8-osobową - Herosi wywalczyli 3 krążki.

A tak walczyły nasze medalistki:

Złoto - Miriam Błaszkowska - zwyciężyła 4 pojedynki i sięgnęła po złoto w wadze do 58 kg. W trzech walkach (Wiktoria Kamza - Olimpia Cieszków, Amelia Gołuch - Junior Dzierżoniów, Oliwia Gwóźdź - Znicz Chęciny) odniosła błyskawiczne zwycięstwo, a z najbardziej wymagającą przeciwniczką - Nadią Kurcab (Iron Bulls Bielawa) wygrała na punkty 2:2 - po wyrównanym boju.

Srebro - Magdalena Piaskowska - zdobyła srebrny medal w wadze do 54 kg. Najpierw zwyciężyła dwie walki w grupie - jedną przez poddanie przeciwniczki - Kateryna Halamasyk (Iron Bulls Bielawa) i drugą z inną zawodniczką z Bielawy - Wiktorią Chaładą, na punkty 17:10.

Drugą grupę w tej wadze zwyciężyła reprezentantka Słowacji - Sofia Kotrikova, z którą nasza Heroska spotkała się w finale. W nim niestety nie sprostała starszej i bardziej doświadczonej Słowaczce - brązowej (2022) i złotej (2021) medalistce Heros Lady Open.

Srebro - Hania Andrzejewska - wywalczyła srebrny medal w wadze do 39 kg. W drodze do finału pokonała również dwie przeciwniczki: Darię Kocia (Znicz Podzamcze) oraz Maję Jasłowską (Piast Sieradz) - obie przez położenie na łopatki. W walce o złoto nie dała rady - podobnie jak wcześniej Piaskowska - starszej od siebie przeciwniczce z Węgier - Jance Sillei (złotej medalistce Heros Lady Open 2022).

O krok od medali, na 5. miejscach znaleźli się:

Zuzanna Wołowicz (50 kg), która w pierwszej rundzie pokonała inną Heroskę - Andżelikę Toll, a w drugiej Adrianę Eliasovą (Lokomotiva Krnov). W półfinale przegrała z Nelą Lazovą (Hradec Kralove), a w walce o brązowy medal z inną Czeszką - Katariną Jurenovą (Triniec).

Bartosz Stafin (57 kg) w pierwszej rundzie pokonał przez położenie na łopatki zawodnika z Czech - Sebastiana Sikorę (Sokol Vitkovice), ale już w półfinale uległ reprezentantowi Olimpii Cieszków - Franciszkowi Dubajowi. W walce o brązowy medal - przy pewnym i wysokim prowadzeniu na punkty 6:0 - przegrał na łopatki ze Stanisławem Staszewskim (Guliwer Kielce).

Dalsze miejsca zajęli:
Zofia Stafin (33 kg) - 1 zwycięstwo, 2 porażki
Andżelika Toll (50 kg) - 2 zwycięstwa, 2 porażki
Ilia Ciara (38 kg) - 2 zwycięstwa, 2 porażki

Szkolenie zapaśniczek i zapaśników wspiera: Gmina Miasto Boguszów-Gorce.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group