Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4501
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Udana zasadzka

Środa, 17 listopada 2010, 20:21
Aktualizacja: 20:22
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Udana zasadzka
Fot. KMP w Wałbrzychu
W jednym z mieszkań w Jedlinie–Zdroju wałbrzyscy policjanci przygotowali zasadzkę, podczas której zatrzymano dwie kobiety w wieku 25 i 38 lat.

Kobiety pod pretekstem sprzedaży po atrakcyjnych cenach pościli zamierzały okraść 70-letnią lokatorkę tego mieszkania. Jedna z zatrzymanych kobiet posługiwała się fałszywymi danymi personalnymi, a do tego była poszukiwana przez organy wymiaru sprawiedliwości.

Wałbrzyscy stróże prawa udowodnili kobietom popełnienie dwunastu innych, dokonanych podobnymi metodami, kradzieży mieszkaniowych. Kobiety działały między innymi metodami na „pracownika ADM-u, ZUS-u, opieki społecznej, handlowały towarami po wyjątkowo atrakcyjnie niskich cenach, itp. Według śledczych kobiety mają na swoim koncie kilkadziesiąt takich kradzieży, nie tylko na terenie Wałbrzycha i miast sąsiednich, ale również na terenie Dolnego Śląska oraz innych miast południowej Polski. Sprawa posiada więc charakter rozwojowy. Funkcjonariusze ustalają wszystkich pokrzywdzonych oraz straty spowodowane przestępczą działalnością dwóch kobiet.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group