Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1419
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udany Piknik Lotniczy w Świebodzicach

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 28 sierpnia 2012, 6:15
Aktualizacja: 6:52
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Doskonała zabawa, moc atrakcji, sprzyjająca pogoda i wyjątkowa atmosfera – tak można określić dwudniowy Piknik Lotniczy na świebodzickim lądowisku. W sobotę i niedzielę obiekt odwiedziło mnóstwo świebodziczan i gości z okolicznych miast. Odwiedzili nas także niespodziewanie znani sportowcy – swoim samolotem wylądował Tomasz Kuchar, mistrz rajdowy. Z dołu akrobacje i liczne atrakcje podziwiał Mariusz Cieśliński, mistrz świata w kickboxingu.

Dzięki znakomitej pogodzie, na lądowisku panowała atmosfera prawdziwego pikniku - niektórzy świebodziczanie przynieśli ze sobą koce, a świeżo skoszona trawa zachęcała, by się na niej rozłożyć w promieniach słońca. Choć prawdę mówiąc, na beztroskie leżenie szkoda było czasu, tyle atrakcji przygotowali organizatorzy - czyli Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach oraz Urząd Miejski. Były więc pokazy umiejętności pilotów, loty widokowe - tu ustawiła się prawdziwa kolejka bo chętnych było więcej, niż samolotów! Można było polecieć Cesną 172 lub ultralekkim samolotem IKARUS, a z bliska pooglądać sobie najpopularniejszy szybowiec czyli model Puchatek.

Wierną publiczność miały także wozy bojowe, które przyjechały do nas z witoszowskiego Muzeum Broni - transporter opancerzony Skot, stacja radiolokacyjna, Honker. Najmłodsi uczestnicy imprezy puszczali papierowe samolociki i malowali twarze w rozmaite wzory, dla nieco starszych dzieci były pokazy modeli latających. W sobotę dla odwiedzających zatańczyły dziewczęta z zespołu Gang the Funk, działającego w Miejskim Domu Kultury, było także przeciąganie liny- Towarzystwo Lotnicze kontra Muzeum Broni .

W pierwszym dniu pikniku Grzegorz Glegoła, szef TL uroczyście przekazał burmistrzowi Świebodzic Bogdanowi Kożuchowiczowi dokument, potwierdzający wpis lądowiska do rejestru lotnisk cywilnych. To ważny dokument, dający uprawnienia do lądowania i startowania na świebodzickim obiekcie małych statków powietrznych o masie do 5700 kg.

Niespodzianką były także odwiedziny znanego kierowcy rajdowego, wicemistrza Polski, Tomasza Kuchara, który rzecz jasna przyleciał samolotem. Nasz popularny rajdowiec okazał się być także miłośnikiem lotnictwa.

- Dopiero zaczynam przygodę z lataniem, ale to niesamowita frajda - przyznał rajdowiec.

Niedziela upłynęła pod znakiem skoków spadochronowych i zawodów o Puchar Burmistrza Bogdana Kożuchowicza. 9 zawodników wykonywało skoki na celność z wysokości nawet 1 kilometra. Spadochroniarze wykonywali skoki z samolotów JAK 12M i SP-FKR. Zwycięzcy otrzymali z rąk burmistrza pamiątkowe puchary i dyplomy.

- Myślę, że świebodziczanie naprawdę dobrze się bawili, to było udane pożegnanie wakacji, ale na naszym lądowisku będzie się jeszcze wiele działo - zapewnia burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Ten obiekt żyje, rozwija się i mam nadzieje, że dzięki wsparciu władz województwa, zamieni się w prawdziwe lotnisko.

Za bezpieczeństwo lotnicze i organizacyjne odpowiadali:

Kierownik lotów - instr. pilot Aneta Wójcik, instr. pilot Mieczysław Nor
Kierownik zawodów - instr. pilot Grzegorz Glegoła
Kierownik sportowy - instr. spadochronowy Jacek Brzeziński

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group