Wałbrzych: Udany start Michała

Środa, 18 listopada 2015, 11:50
Aktualizacja: 11:51
Za nami indywidualne Akademickie Mistrzostwa Polski w badmintonie.

Turniej został rozegrany w Warszawie. W tym turnieju brało udział ponad 80 zawodników i zawodniczek, w tym wałbrzyszanin Michał Szymczak, obecnie student 3 roku AWF Wrocław.

Michał startował w grze pojedynczej. Wśród ponad 40 singlistów Michał zajął 2. miejsce i został akademickim wicemistrzem Polski. Jest to dla Michała ogromny sukces. Aby zagrać w finale Michał musiał rozegrać 4 mecze, w tym trzy trzysetowe trwające po około 50 minut każdy. Na piąty- finałowy mecz - zabrakło sił. Jest to jednak kolejny spory sukces naszego badmintonisty. Nie jest to jedyny sukces Michała w ostatnich tygodniach. W październiku, w ogólnopolskim turnieju w Częstochowie, Michał zajął pierwsze miejsce w grze mieszanej Elita i trzecie w grze pojedynczej Elita.

Po ciężkich, letnich przygotowaniach do sezonu Michał planuje utrzymać się w pierwszej dziesiątce najlepszych badmintonistów w Polsce, obecnie zajmuje czwartą pozycję w rankingu PZBadmintona Elita.