Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5049
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Udany start zapaśników

Piątek, 10 marca 2023, 12:25
Aktualizacja: 12:25
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Udany start zapaśników
Fot. użyczone
Za nami MISTRZOSTWA POLSKI U20 w zapasach.

ZLKS Zagłębie Wałbrzych zdobywa 3 medale. Mateusz Ropiak MISTRZEM Polski na 2023 rok, Jakub Miś oraz Mikołaj Dereń z brązowymi medalami. To kolejny udany start w tym sezonie naszych zapaśników.

Podsumowanie trenera Michała Jóskowskiego:

Kilka słów po MP JUNIORÓW od trenera ZLKS Michała Jóskowskiego:

Mateusz Ropiak "Gruby" - Mateusz zwyciężył w kategorii do 55 kg i potwierdził, że w Polsce w tej grupie wiekowej jest najlepszy. Nie była to łatwa droga. Mateusz w 2021 roku na międzynarodowym turnieju doznał kontuzji, zerwał więzadło krzyżowe w stawie kolanowym. Operacja, rehabilitacja, ponad rok czasu zajmuje powrót do zdrowia. Mateusz traci wszelkie stypendia z powodu braku startów w roku 2022. Listopad 2022. Gruby wraca podczas Pucharu Polski w Wałbrzychu, niestety zawodów nie mógł zaliczyć do udanych. Rok 2023. Mateusz startuje w MMP seniorów, które wygrywa. W ten weekend wygrał Mistrzostwa Polski U20. Gratulacje Gruby za charakter, ambicję, determinację i chęć dążenia do celu.

Jakub Miś "Miś" - Kawa na ławę. Kuba wykazał się ogromnym charakterem i determinacją. Twardy zawodnik. Podjął rywalizację pomimo ciężkiej kontuzji, o której wiadomo było tylko u nas w klubie. Niejeden by to odpuścił. Zawsze pomocny. Dziękuję Kuba. Kuba w każdym roku juniorów zdobył medal Mistrzostw Polski, dlatego Misiek gratulacje, wiesz co masz robić, aby zrobić krok do przodu.

Mikołaj Dereń "Miko" - Raz jeszcze muszę się powtórzyć - Miko to kolejny przykład nieodpuszczania dążenia do celu i determinacji. Gratulacje Mikołaj, wiesz że jest blisko, aby strącić króla z tronu. Mikołaj w grupie wiekowej młodzików był Mistrzem Polski. Następnie 3 lata w grupie kadetów podczas Mistrzostw Polski, czyli OOM, nie zdobył ani jednego medalu. Nie poddał się i pracował i oto jesteśmy. Pierwszy rok juniora Mikołaja i po świetnych walkach zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski U20. Gratulacje Antylopa - jedziemy dalej.

Sebastian Wild - Sebastian wrócił po ogromnej przerwie do sportu i zapasów. Pokorny wojownik z chęcią do rozwoju, a najważniejsze jest chcieć. Sport to droga życia. Sebastian nie zalicza MP do udanych zawodów. Sebastian gratulacje za sumienność, pokorę i twardość. Te cechy pozwolą ci iść do przodu w sporcie i życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group