Czytających: 4569

Wałbrzych/Kraj: Udany wyjazd karateków

Wtorek, 18 maja 2021, 13:15
Aktualizacja: 13:16
15 maja zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI uczestniczyli w Memoriale „Cichociemnych" Spadochroniarzy Armii Krajowej w Wojniczu.

W turnieju udział wzięło 307 zawodników z 35 kubów z całej Polski w tym 10 z UKKS OBI z sekcji z Wałbrzycha i Boguszowa Gorc.

Turniej rozgrywany był w konkurencji Kumite dla dzieci od lat 9 do Juniorów do lat 18.

Najlepiej wypadły zawodniczki w kategorii dziewcząt 9-10 lat + 35kg które z Wojnicza przywiozły:

Ada Wołk Łaniewska – złoto, Barbara Wintoniak – brąz i Lena Kukulska – brąz. Ada z Barbarą po wygranych walkach zmierzyły się ze sobą w walce o wejście do finału. Tym razem to Ada wygrała przez wskazanie sędziów. Na 2 miejscu podium kategorii Kadet Open stanęła 14 letnia Julia Obuchowska, która do finału szła jak burza, nie pozostawiając wątpliwości, kto jest lepszy. Na 3 miejscu podium uplasował się startujący w Kategorii Młodzik – 65 kg Szymon Pomjan również na 3 miejscu stanął Dominik Obuchowski w kategorii Junior -70 kg. W tej kategorii zawodnicy startują już bez ochraniaczy tułowia oraz bez ochraniaczy na ręce.

Sensei Tomasz Obuchowski podczas turnieju pełnił rolę Sędziego a zawodników do walki wyprowadzała Sempai Agnieszka Obuchowska. Teraz przed zawodnikami dwa tygodnie przerwy na regenerację i już 29 maja czeka ich wyjazd do Radomska.