Czytających: 4224

Warszawa: Udany występ Michała Raisa w półmaratonie

Czwartek, 1 kwietnia 2010, 13:09
Aktualizacja: 13:12
Czterech wałbrzyszan wzięło udział w V Półmaratonie Warszawskim. Najwyżej sklasyfikowany z naszych zawodników został Michał Rajs, który zawody ukończył na 64 pozycji.

Imprezę wygrał z czasem 1:02:54 Kenijczyk Boniface Wumba Nduva. Na drugim stopniu podium stanął Marcin Chabowski z Wejcherowa, a brąz wywalczył Etiopczyk Slemayehu Shumye.

Najlepszy z wałbrzyszan Michał Rais uplasował się na 64 miejscu, tracąc do zwycięzcy ponad 16 minut. Pierwszą setkę na 21 kilometrów zamknął mieszkający na co dzień w Warszawie Robert Zając. Jego czas to 1:23:17. Dwóch pozostałych reprezentantów naszego miasta znalazło się poza pierwszą setką. Rafał Posman był 294, a Witold Radke 1111. W Półmaratonie Warszawskim wystartowało 3530 biegaczy.

Dzień wcześniej w stolicy rozegrano także II Sztafetę Warszawską 5x5. Trzecie miejsce na 25-kilometrowym dystansie z ekipą ze Złotoryi zajął Michał Rais.